Skocz do zawartości

Pies w ogrodzie. Nowofundland czyli wodołaz


Rekomendowane odpowiedzi

Każdemu, kto marzy o posiadaniu niedźwiedzia proponuję zaprzyjaźnić się z nowofundlandem. Po pierwsze: bezpieczniejsze. Po drugie: przyjemniejsze. Równie potężna kupa futra, zakończona pyskiem, który zdaje się uśmiechać do ludzi, po przeciwnej stronie machająca dodatkowo ogonem. Wzbudza zaufanie, respekt i nieodpartą chęć przytulenia.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/zwierzeta-w-ogrodzie/3583-pies-w-ogrodzie-nowofundland-czyli-wodolaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magdalena
Bzdura odnośnie tytułu: nowofundland to pies do towarzystwa, czyli potrzebuje towarzystwa swojego człowieka. Metraż i warunki nieistotne. Jeżeli nie będzie miał w pobliżu swojego człowieka, to będzie ujadal niczym ten terier w artykule wspomniany. Tak było w moim przypadku. Faktem, że cudowny opiekun do dzieci i ten nieustepujacy uśmiech na pysiu: psisko godne polecenia, ale tylko do domu- nie ogrodu !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna Baranska
Tak , to pies dla mnie i w moim ogrodzie mieszka taki pies a nawet dwa. Piękny charakter mają te psy . Ale muszą być bezwzględnie w kontakcie z człowiekiem . Przyjaźń jest dla nich bardzo ważna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletne bzdury! Pies do ogrodu? Niuf w ogrodzie poprostu będzie nieszczęśliwy i koniec. Ta rasa nie nadaje się do życia w ogrodzie. Owszem może biegać w Nim, ale ten pies potrzebuje człowieka! Co to za głupoty wyssane z palca i artykuł napisany na podstawie jednego osobnika rasy nowofundland hahaha, nie każdy jest taki spokojny, jeden będzie pod płotem szczekal, inny nie.. Jeden będzie miał dużo energii, będzie broil i przekopywal kwiatki albo uciekał z posesji przez płot, a inny nie! Właśnie przez takie brednie ludzie kupują szczeniaczka, bo przecież rasa bez wad, a potem piesek szuka nowej rodziny! Nie tylko dysplazja jest problemem u niufa, ale też chorują na serce! Porażka.. Znawca się znalazł ahah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 nowofundlandy zawsze mieszkały z nami w domu! Chociaż mamy ogród, służy on tylko do chwilowej rozrywki. Najważniejszy jest dom i rodzina! Nie zostawiłabym psa w ogrodzie. To już lepiej mieć ogrodowe krasnale...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam, od miesiąca jestem szczęśliwą posiadaczka nowofundland-a :) Mam jednak pytania, bo piszecie, że ta rasa nadaje się tylko do domu..Tak, tak jestem też tego zdania, ale teraz jestem na urlopie w okresie wakacyjnym 2 miesiące i pilnuje w domu po prostu wszystkiego..kanapy, butów, krzeseł, foteli, narożnika, firanek (pościągałam) Na górę w domu prowadza schody ażurowe, po których się już wspina (gdzie czytałam, żeby nie chodziła po schodach ze względu na stawy), i oto moje pytanie: co we wrześniu? Jak poradzić sobie z pójściem do pracy, by po powrocie nie zastać huraganu?  Macie jakieś sprawdzone rady? Myślałam o kojcu na podwórku z budą, by tam czekała na mnie aż wrócę... 

Edytowane przez nessamk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...