Skocz do zawartości

8 chwastów, które musisz usunąć z trawnika!


Rekomendowane odpowiedzi

Na prawidłowo pielęgnowanym trawniku nie powinny rosnąć żadne gatunki roślin poza trawą. W praktyce bywa różnie - zdarza się, że chwasty zagłuszają trawę tworząc nieprzystępne okrywy. Warto umieć rozróżnić poszczególne gatunki chwastów i poznać najlepsze sposoby ich zwalczania.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/trawniki/3236-8-chwastow-ktore-musisz-usunac-z-trawnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zosia ogrodniczka
Czy wszystko musi być ,,czyste,, jak stadionowa murawa? Większość z wymienionych roślin ma własności lecznicze i traktowa ie ich no rundappem jest przykładem skrajnej głupoty!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Wstrząsający artykuł, przerażające wyobrażenie autora o "trawniku idealnym". Poradnik dla smutnych ludzi, którzy zieleń i naturę wyobrażają sobie właśnie jako wypielony trawnik obsadzony tujami i obsypany białym grysikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Żaden z tych "chwastów" nie występuje w moim ogrodzie, zajebista lista. Poza tym wchodzą na waszą stronę (musiał to jakiś debil ustawić) wchodzę zobaczyć te chwasty, a tu reklama "to cię zaciekawi, kurwa co? skąd wiecie skoro chce oglądać chwasty. Słabo w chuj. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wesoły Romek
Fajne informacje, taki idealny trawniczek wymaga dużo pracy, biały grysik też z czasem będzie wymagał wymycia, a tuje przycinania, tak, tak , tak to będzie ładny ogród, pisałem to ja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Karolina
Tak, pryskajcie herbicydami te swoje idealne trawniczki. Wytępcie przez to wszystkie pszczoły, rzadkie dzikie pszczoły, trzmiele i motyle, niech zdechną przez brak pyłków albo zatrucie chemikaliami. Jprdl, czytać się tego nie da, tylko złość we mnie wykipiała! To mają być ludzie lubiący naturę?!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elżbieta
Artykuł zupełnie niezgodny z aktualną tendencją i zaleceniami, co do sposobu pielęgnacji ogrodu z uwzględnieniem zmian klimatu - suszą i wysokimi temperaturami oraz drastycznym, szkodliwym dla świata spadkiem pożytecznych owadów zapylających rośliny, spowodowanym stosowaniem środków chemicznych. W wielu miastach już są zakładane kwietne łąki (np. Białystok) dla owadów i mam nadzieję, że będzie to tendencja postępująca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Gość Ogrodnik
A łacińska nazwa koniczyny białej to z jakiego źródła? Czy autor artykułu miał kiedykolwiek cokolwiek do czynienia z ogrodnictwem? Szczerze wątpię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Widać każdy ma inne poczucie piękna. Osobiście na swoim trawniku mam trawę to oczywiste ale też mnóstwo stokrotek ,które kwitną do grudnia Kwiaty stokrotki zrywam i robię z nich ziołową herbatę. Mniszka z ,którego kwiatów robię syropy  na kaszel a z liści sałatkę .Mój trawnik cieszy oko i podniebienie.:classic_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Nie ma potrzeby usuwania chwastów z trawnika. To są rośliny potrzebne zapylaczom. I na pewno nie należny tego usuwać przy pomocy środków chemicznych, które są zabójcze dla wody i gleby. Jak ktoś bardzo chce może to wykonywać ręcznie- z pożytkiem dla natury, bez chemii. Nie dajcie sobie wmówić, że trawnik musi być jak spod igły. To tylko subiektywne odczucie ładu i porządku a nie konieczność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Gość Gość Viola
Witam posiałam trawę jeszcze nie wzeszła a już pojawiły sie chwasty czy mozna już zastosować oprysk Starane 250 E. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość Zielarka
Straszny artykuł, to nie są chwasty tylko zioła... Osobiście wszystkimi sie leczymy u mnie w rodzinie, wszystko mozna dodać do jedzenia jak i suszyć na cherbate. Jedynym chwastwn jest trawa ale cóż, ludzie niestety dla wyglądu oddalają się od dóbr natury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...