Skocz do zawartości

Cięcie drzew i krzewów owocowych: jak i kiedy przycinać?


Rekomendowane odpowiedzi

Drzewa i krzewy owocowe wymagają silnego, regularnego cięcia. W przeciwieństwie do zieleni ozdobnej, w przypadku roślin owocowych celem zabiegu jest zwiększenie zdrowotności i jakości plonów. Roślinom można nadawać pożądany kształt i stymulować rozwój pędów.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/przycinanie/5896-ciecie-drzew-i-krzewow-owocowych-jak-i-kiedy-przycinac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Milena
W tym roku kupiłam dom i nie wiedziałam, że pielęgnowanie przydomowych drzew to taka odpowiedzialność. Moje są bardzo wysokie i ewidentnie zaniedbane, więc w przyszłym sezonie ktoś będzie musiał się nimi zająć. Szukałam już rozwiązań dzięki którym mogłabym samodzielnie zająć się tymi drzewami i najkorzystniejszy wydaje mi się być wynajem podnośników. Dzięki nim praca na wysokości będzie dużo łatwiejsza. Bardzo fajną ofertę ma firma GIZO - mają korzystne ceny i szeroki wybór podnśników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Tniemy młode krzewy , wszystkie pędy skracamy o 1/3 w celu pobudzenienia rośliny do zagęszczania się. Można ciąć teraz można wiosną. Maliny jeśli są to takie owocujace na pędach jednorocznych ścinamy do zera wczesną wiosną, jeśli owocują na pędach dwuletnich wycinamy tylko suche i chore pędy oraz ewentualnie przerzedzamy całość jeżeli są to już wieloletnie krzewy.

Od siebie dodam, ze aktualnie jest również dobra pora na posadzenie nowych krzewów owocowych: https://www.podkarpackiesady.pl/22-jagody Zerknijcie sobie tutaj. W tej szkółce mają rózne rodzaje jagód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...