Skocz do zawartości

Mech na trawniku. Skąd się bierze i jak go zwalczać?


Rekomendowane odpowiedzi

Mech pojawia się na trawniku gdy trawa jest osłabiona i niewłaściwie pielęgnowana – najczęściej wtedy gdy ziemia jest ciężka i zbita, na trawniku gromadzi się filc oraz gdy trawnik rośnie w cieniu. Dowiedz się co zrobić aby zapobiegać pojawianiu się mchu oraz jak go zwalczać?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/trawniki/4403-mech-na-trawniku-skad-sie-bierze-i-jak-go-zwalczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert Baranowski
A właściwie po co zwalczać mech na trawniku, czy to ma jakieś właściwości rakotwórcze? Chodzi mi o to, czy jak ktoś chce to może go sobie hodować zamiast trawnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Hah, szukam sposobu, by meszek rozniósł mi się ładnie w naczynku z roślinami owadożernymi, a trafiam na artykuły, jak go zwalczać. Ale dobrze wiedzieć, że wystarczy poczekać, by sam się pojawił. Przeniosę sobie z doniczki któregoś z kwiatków. Oby rósł ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Karolina
Jej. Właśnie taki długi miękki mech jak w lesie jest super! :) jak myślę, że chodzę po takim boso, to jest to przyjemniejsze niż trawa na 100% ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Uwielbiam mech; flancuję go, gdzie się da. Ładny, miękki i zielony mech to mniej koszenia trawy. I właśnie do tego dążę. Prawdę powiedziawszy, natura dobrze wie, że przemysłowa trawa jest wytworem rąk ludzkich, a nie jej własnym. Będzie wypierać wszystko, co sztuczne i mało naturalne. I o ile na początku cieszyłam się "czystą" murawą, tak teraz kocham koniczynę, stokrotki, mech i mnóstwo owadów zapylających:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...
Zwalczenie mchu to było nie lada wyzwanie i nieźle trzeba było namęczyc się z tym. Też używaliśmy oprysku, nakłuwaliśmy ziemie widłami, mamy akurat takie z cellfast. Teraz musimy uważać bardzo, dbać o trawnik, przycinać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam, W lecie kupiłam z mężem dom, gdzie trawnik jest do 90 % pokryty mchem. 20% ogrodu jest w cieniu. Więc, ma sens położenie trawy rolowanej i odpowiednią pielengnacjia, jak zostało opisane w artykule, czy będzie lepjej walczyć z mchem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam wszystkich i Bóg zapłać jak czytasz. Chcę wykorzystać tę okazję, aby złożyć świadectwo o tym wspaniałym rzucającym zaklęcia, który dokonał cudów swoją cudowną mocą. jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy w jakiejkolwiek sprawie, która Twoim zdaniem jest poza Tobą, po prostu skontaktuj się z chubygreat@gmail.com, on może dokonywać cudów swoją mocą. możesz również WhatsApp go na +2349056504566 jest tam, aby zawsze rozwiązać problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...