Skocz do zawartości

Gdzie sadzić i jak uprawiać czosnek ozdobny


Rekomendowane odpowiedzi

Majestatyczne i intrygujące – fioletowe, białe czy bordowe kwiatowe kule na długich bezlistnych łodygach wyrastających z pęku rynienkowatych liści – tak w skrócie prezentuje się przy pierwszym spotkaniu czosnek ozdobny. Warto poznać go bliżej, gdyż może stanowić piękną i stosunkowo łatwą w utrzymaniu dekorację ogrodu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/uprawa-roslin/7619-czosnek-ozdobny-gdzie-sadzic-i-jak-uprawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej
... Posadziłem zakupiony czosnek ozdobny (z 8 odmian - niskie i wysokie) z przyczyn obiektywnych dopiero w pierwszym tygodniu listopada. Czytam teraz, że to o miesiąc za późno... Czym to grozi? Cześć cebulek posadziłem w doniczkach z otworami w dnie i ściankach bocznych i trzymam na razie w domku na działce (temperatura troszeczkę wyższa od tej na dworze) z nadzieją, że się szybciej ukorzenią i można będzie je wstawić do gruntu jeszcze przed mrozami. Niektóre puściły już kiełki co trochę mnie przestraszyło... co w tej sytuacji powinienem zrobić by się nie zmarnowały ? Jak je chronić? Zostawić je tak do wiosny czy jednak przenieść do gruntu? Nie mam żadnego doświadczenia w tej sprawie, więc proszę o poradę... Pozdrawiam, Andrzej, [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...