Skocz do zawartości

Uprawa malwy w ogrodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Malwy to nieodłączny element wiejskich ogródków i jedne z najpiękniejszych kwiatów ogrodowych. Niestety są coraz rzadziej sadzone w ogrodach, a szkoda gdyż ich uprawa nie należy do trudnych, a kwiaty zachwycają swoją niezwykłą urodą. Dowiedz się jakie są wymagania malwy i jak ją uprawiać.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/uprawa-roslin/4131-uprawa-malwy-w-ogrodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mtwapa
Czy malwa radzi sobie sadzona w pobliżu słoneczników? Wydaje się że słoneczniki nie tylko dały sobie radę z siewkami amarantów ale z posadzonych malw zostały tylko jakieś dwulisciowe karły. Pytanie czy to gleba (glina z 10cm żyznej ogrodowej) czy allopatyczne związki że słoneczników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam sadzenia roślin w pobliżu słoneczników. Tak jak Pani wspomniała wydzielają one związki hamujące rozwój innych roślin. Poza tym szybko rosną, wykorzystując mnóstwo składników pokarmowych z gleby. Najlepiej, jakby nie miały konkurencji.
Myślę, że najlepszym sposobem będzie przesadzenie malw na nowe miejsce. To rośliny dwuletnie, więc tegoroczne siewki powinny zakwitnąć za rok. Jeśli nie ma Pani wolnego miejsca, to można je przekopać do donic, przetrzymać do momentu, aż słoneczniki zostaną ścięte i posadzenie do ziemi jesienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jolanta
Hodowałam malwy od nasion, siałam do doniczek, kiełkowały, rosły, przerzedzałam, po wyrośnięciu 10 cm roślinek wsadziłam je do gruntu na początku maja, przyjęły się. Teraz mam olbrzymie liście, średnica ok. 20cm, na ok. 30 cm łodygach ....i koniec na tym. Czy zakwitną mi w tym roku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2019 o 20:42, Gość Jolanta napisał:

Hodowałam malwy od nasion, siałam do doniczek, kiełkowały, rosły, przerzedzałam, po wyrośnięciu 10 cm roślinek wsadziłam je do gruntu na początku maja, przyjęły się. Teraz mam olbrzymie liście, średnica ok. 20cm, na ok. 30 cm łodygach ....i koniec na tym. Czy zakwitną mi w tym roku?

Zakwitną w kolejnym roku. Proszę o cierpliwość 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Sm Samodzielna
Dlaczego na górnych częściach łodyszki kwiaty rozwinęły się bardzo słabo, albo wcale. Zresztą już na chwilę obecną malwy nie posiadają kwiatów, jaki popełniłam błąd. w trudnych chwilach pogodowych były podlewanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość Obserwatorka
Wrzuciłam sporo nasion do doniczki ale doczekałam się niewielu. Jednak cieszą, bo to piękne dzwony. Przesadzę do większych i niech rosną. Mieszkam w bloku, więc trawniki są koszone i nie mogę ich przesadzić do ziemi ale gdzieś znajdę miejsce.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...