Skocz do zawartości

Modernizacja i izolacja starego domu

Juan M

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Potrzebuję porady. Mam starawy dom ("chwilę" sprzed II wojny świtowej). Niemieckie budownictwo, grube ściany z podwójnej cegły z pustką wewnątrz. Będzie remontowany dach, chciałam do tego czasu ogarnąć też elewację, bo miejscami stary tynk cementowy odpada, są rysy i ogólnie mało estetycznie to wygląda.

I tu pytanie, w jakiej technologii najlepiej to zrobić?

Ja się niewiele znam, ale zawsze jakoś mi się kojarzyło, że stare domy nie lubią się ze styropianem. A majster namawia na chociaż 5-kę styropianu, bo ładnie się nim porówna ściany.

I nie wiem, czy zgodzić się na ten styropian, czy szukać innej firmy.

Będę wdzięczna za wszelkie rady i sugestie.

Pozdrawiam.

Styropian, jak i żaden inny materiał izolacyjny, nie służą do równania ścian. Równanie powinno odbyć się przed położeniem ocieplenia. Do tego sugerowane 5cm styropianu nie podniesie komfortu cieplnego domu. Na starą chatę (ale i w nowe budownictwo) nadaje się idealnie wełna skalna. Jej głównym atutem jest paro-przepuszczalność. Oznacza to, że nawet podciągające kapilarnie ściany mają szansę schnąć pod wełną. Oczywiście warunkiem jest położenie na wełnę odpowiedniego tynku, np silikonowego czy silikatowego.

Polecam zainteresować się programami dofinansowania Czyste powietrze:

https://domowniczy.pl/dofinansowanie-do-wymiany-pieca-w-2022-roku/

Bo można sfinansować nie tylko wymianę pieca ale i stolarkę czy termomodernizację starego domu. 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Popularne aktualnie

• Odpowiedzi

• Ja mam dwa lezaki I skrzynie na poduchy. Leza odkryte juz 3 rok I nic im nie dolega. Radzilabym tylko ciemne poduchy, chyba ze chcesz chowac przed kazdym deszczczem. Ja mialam biale I kremowe na lezakach I nadaja sie do wymiany. Nie chodzi tutaj o kwestię zniszczenia materiału - ten wygląda bardzo dobrze, ale chodzi o przebarwienia. Na ciemnych nie widać przebarwień. Możesz ewentualnie zastanowić się nad kolorowymi jeśli lubisz wzory i bardziej ekstrawaganckei pokrycia. Teraz tez rozwazam kupno sofy I stolika. Leżaki również polecam technorattanowe, aczkolwiek ja mam na stelazu aluminiowym i sprawdza się tak samo dobrze 🙂 Mam leżaki ogrodowe kupione w tym sklepie.  Wybrałam ten komplet:
    • My też szukamy dla siebie wygodnych mebli ogrodowych. Zastanawiamy się nad meblami wykonanymi z technorattanu. Czy ktoś ma takie meble? Czy jesteście zadowoleni? 
    • Polecam pozbyć się krzewów i innych wiekszych roślin. .Ale nie wystarczy tutaj pozbyć się jedynie większych, musisz wyrwać na pewno wszystkie. . W sytuacji w której jest trawa, to dobrze będzie odpowiednio przeorać miejsce oraz spryskać je srodkiem. W https://plonypobyku.pl/  powinni Ci doradzić jak wybrać odpowiedni preparat.  W firmie mają spory wybor różnego rodzaju preparatów. 
    • Kiedy się nie sprząta, zwłaszcza po jedzeniu, pojawiają się muchy, mrówki itp, a za nimi przychodzą drapieżniki, które je zjadają, czyli pająki. Przyroda się sama reguluje, tworzy się nowy ekosystem. Po co zmieniać, niech dzieci obserwują i uczą się biologii. David Attenborough ma już swoje lata, może któreś go zastąpi. Jeśli jednak skutecznie chce Pani zniszczyć ten nowy domowy ekosystem, to po cóż używać trującej, również nas, chemii, można sprzątać (do czysta, ani jednego okruszka nie może zostać) i to nowe towarzystwo szybko wyniesie się samo. Te tłumy zwierzątek chcą się tylko najeść, napić i pobzykać za darmo, nie będzie imprezy pójdą gdzie indziej. No i polecam dodatkowo moskitiery  https://lublinrolety.pl/produkty/moskitiery/ 
    • Proszę o polecenie skutecznych preparatów na mrówki,pająki,muchy w domu... Już mam dość