Skocz do zawartości

Grabienie liści: po co grabić i co z nimi zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Jesień w pełni zawitała do naszych ogrodów. Z drzew nieustannie opadają liście, tworząc przepiękne różnokolorowe dywany. Dowiedz się, co zrobić z tak dużą ilością liści?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/prace-w-ogrodzie/996-grabienie-lisci-po-co-grabic-i-co-z-nimi-zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 1 month later...
Gość Jadzia54
Ja większość liści wrzucam do kompostownika ale małą częśc odkładam na schronienie małego jeża który postanowił zamieszkać w kącie mojego ogrodu. Przy okazji chciałabym też polecić nowe grabie które sobie kupiłam na ten sezon jesienny- wcześniejsze szybko mi się łamały (chodzi o te pazurki które zbieraja liście) ale teraz kupiłam sobie super leciutkie grabie z cellfast. są strasznie wytrzymałe i dobrze zbierają liście- bardzo polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jadzia54
... (chodzi o te pazurki które zbieraja liście) ale teraz kupiłam sobie super leciutkie grabie z cellfast. są strasznie wytrzymałe i dobrze zbierają liście- bardzo polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią grabię liście co drugi dzień. Zebrane liście przeznaczam na kompost. Podobnie jak w przypadku innych prac ogrodowych, wybieram narzędzia od Cellfast.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Szanowni Koledzy, Uprzejmie informuję, że Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 80, poz. 563) zostało uchylone i obowiązuje: Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719). Pozdrawiam, Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Martyna
Nie przeszkadza mi grabienie liści, lubię pracę w swoim ogrodzie. Teraz gdy liści jest dużo zbieram je do specjalnych worków garden-bag, które mam z amid i stoją w workach przez całą zimę. Coraz wsypie do nich preparaty na rozkład i na wiosnę będę miała kompost pod drzewka czy kwiaty. Ekologia przede wszystkim :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 3 weeks later...
Palenie liści to totalna głupota! Jest to szkodliwe dla ogrodu, nieprzyjemne dla sąsiadów i niezgodne z przepisami. Nie traktujcie liści jak odpadów, ale postarajcie się je wykorzystać. W moim ogrodzie nie marnuje się żaden liść. Służą jako okrycie dla wrażliwych cebulek i korzeni, a po przekompostowaniu zasilają glebę jako żyzna ściółka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...