Skocz do zawartości

Kalanchoe Blossfelda


Rekomendowane odpowiedzi

Kalanchoe Blossfelda (Kalanchoe blossfeldiana), nazywana również żyworódką to wieloletnia roślina należąca do rodziny gruboszowatych (Crassulaceae). Poszczególne gatunki kalanchoe występują naturalnie w wielu rejonach świata, jednak widywane najczęściej w sklepach k. Blossfelda są odmianami botanicznymi. Roślina ma wzniesiony pokrój i dorasta do 20-30 cm. Liście są grube i mięsiste. Drobne kwiaty o barwie białej, żółtej, pomarańczowej lub czerwonej zebrane są w baldachogrona. Kalanchoe może kwitnąć w różnych terminach przez cały rok, jednak najczęściej kwitnienie przypada na okres zimowy.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/katalog-roslin/do-wnetrz/9762-kalanchoe-blossfelda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmnażania jest bardzo łatwe wystarczy uszczypnąć 3-4 cm roślinki od góry i po prostu wsadzić do dość wolgotnej ziemi i nie dopuścić do przesuszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Gość Bernadeta
Crassula falcata ;B.łatwe do rozmnożenia. Moje cudo wyhodowałam z jednego uszczkniętego od kogoś liścia. Dość długo czekałam na rozwój roślinki,ale gdy ukazała się pąk ,a potem cała rozeta kwiatów na jednej łodydze ,to zdobi tak już chyba 3 miesiące. Zaczyna jednak przekwitać i nie bardzo wiem co zrobić.....Chyba trzeba ściąć tę piękną rozetę,ale co dalej? Widzę,że z boku rośnie odnóżka...Mam nadzieję że ona teraz zakwitnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Dostałam od moich bliskich kalanchoe Blossfelda bardzo się ucieszyłam tym bardziej, że był koloru białego. Postawiłam na stole przy, którym siedziałam dłuższą chwilę. Nagle zaczęło mi być duszno, zaczęły piec oczy. Pomyślałam, że dopadł mnie jakiś wirus. na drugi dzień poczułam, że mi jest duszno i zapewne będę chora. Poszłam do pracy i zupełnie dobrze się czułam jak wróciłam do domu znowu mnie zaczęło dusić. Co się okazało, że ten kwiatek strasznie mnie uczulał. Kwiatek jest ładny ale niebezpieczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...