Skocz do zawartości

Jak stworzyć ogród bez pomocy architekta?


Rekomendowane odpowiedzi

Prawie każdy z nas chciałby mieć ogród bezobsługowy i niedrogi (w wykonaniu i utrzymaniu), a zarazem pełen zadbanych roślin, piękny o każdej porze roku i funkcjonalny. Nie łatwo to wszystko pogodzić. Jednak najważniejsze, by urządzić go zgodnie z przemyślanym projektem i wykonać wszystkie prace we właściwej kolejności.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/zakladanie-ogrodu/4891-jak-stworzyc-ogrod-bez-pomocy-architekta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pola
Nie wiem czy sama bym się odważyła na taki krok. Perspektywa planowania dużej przestrzeni - poczynając od ścieżek, po elektrykę, rośliny dostosowane do warunków atmosferycznych, gleby, zacienienia... nie wiem, chyba ilość rzeczy, którą trzeba by było zapamiętać, poznać, przeczytać jest zbyt przytłaczająca dla przeciętnego "Kowalskiego". Moja teściowa projektować skalniak przy domu skorzystała z pomocy Polskiego Ogrodu i była bardzo zadowolona. Pewnie ostatecznie, gdybym miała przed sobą konieczność projektowania CAŁEGO ogrodu to właśnie poszłabym po pomoc i inspirację do specjalistów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość quercus ogrody
Tworzenie ogrodu to bardzo trudny i czasochłonny proces. Jeśli chcemy, by nasz ogród był doskonały w każdym szczególe musimy mieć na uwadze niemalże wszystko - od spulchnienia ziemi i zasiania trawy aż po elektrykę :) Dokładnie tak jak zostało napisane w powyższym artykule. Zakładanie ogrodu to coś więcej niż posadzenie odpowiednich roślin w najlepszym dla nich miejscu :) Na moim blogu (https://quercus-ogrody.com.pl/category/ogrod/) także zawarłam kilka wskazówek związanych z ogrodnictwem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
zgodzę się w 100%, że nie warto działać bez planu. Pracuję w wielu ogrodach i wiem, że plan to konieczność. Postanowiłam też pdonieść i poszerzyć swoje kompetencje i wybrałam się na studia na WSKZ na kierunek kształtowanie, projektowanie zieleni. Studia pozwoliły mi ugruntować wiedzę, którą posiadam i uważam, że to była bardzo dobra decyzja :) ja jestem zadowolona, a klienci jeszcze bardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...