Skocz do zawartości

Czy warto kupować rośliny przez Internet?


Rekomendowane odpowiedzi

Wiosna to znakomity czas na wysiew nasion, sadzenie roślin i nawożenie ogrodu, dlatego już od pierwszych dni nowego roku zaczynamy rozglądać się za nasionami i nawozami. Zwykle kupujemy je w stacjonarnych sklepach ogrodniczych, jednak coraz większą popularnością cieszą się też zakupy internetowe.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/zakladanie-ogrodu/6649-czy-warto-kupowac-rosliny-przez-internet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krisar
Kupowanie drzewek i krzaków owocowych przez działkowicza czy właściciela ogrodu przydomowego nie ma sensu.Producenci są nastawieni na hurtowego odbiorce i resztówki lub zarażone rośliny wysyłają przez internet. Kupuje przez 10 lat i jakość jest coraz gorsza, lepiej dołożyć 10 czy 20 zł i kupić u ogrodnika i obejrzeć przed kupnem! Pierwsze 5 lat było całkiem dobrze, przez ostanie 5 lat na 10 krzaków borówek 2 nie przyjęły się, 2 były chore do wyrzucenia. 4 jabłonie - 2 inna odmiana zorientowałem się dopiero po 2 latach, jedna zarażona zarazą ogniową likwidacja! O roślinach ozdobnych nie wypowiadam się bo nie kupowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Przez internet kupiłam już kilka roślin, drzewka, krzewy owocowe i ozdobne. Jestem bardzo zadowolona. Roślinki przyjechały w dobrym stanie, starannie zapakowane. Starałam się wybrać jak najlepszego sprzedawcę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Tegoroczna pandemia doskonale nam pokazała, że ogrodnicze sklepy internetowe mają się dobrze, a może nawet bardzo dobrze! Zobaczycie, że e-commerce związany z roślinami z roku na rok będzie rósł! Sklepy rosną, jak grzyby po deszczu, warto więc mieć to na uwadze i wybierać sprawdzone firmy z dłuższą historią i pozytywnymi ocenami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcelina Zawadzka
Zgodzę się z przedmówcą. W tym roku po raz pierwszy kupiłam rośliny przez internet. Przyszły wielkie paczki, doskonale zabezpieczone rośliny (może aż za dobrze, bo po zamówieniu jednego drzewka mam pół śmietnika kartonów). Kupowałam w dwóch firmach: ZGarden oraz Larix. Polecam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wanda Z.
Ja nie umiałabym kupić przez internet. Nie chodzi o to że nie umiem obsługiwać komputera, ale o to, że przez internet nie da się zobaczyć konkretnej rośliny. Nigdy nie wiadomo na co się trafi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość Katarzyna Jasinska
Witam! Jeśli szukasz dobrego i sprawdzonego ogrodniczego sklepu internetowego to zapraszam na Zgarden. Posiadają szeroki wybór roślin w atrakcyjnych cenach. W swojej ofercie posiadają rośliny ogrodowe, krzewy owocowe, ozdobne i wiele więcej. Od dłuższego czasu robię zakupy na ich stronie i nie żałuje ani złotówki. https://www.zgarden.pl/drzewa-ozdobne/klon/klon-jawor-leopoldii-170-cm.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ignacy Szulski
Polecam: https://cebule-kwiatowe.pl/ Od trzech lat kupuję tu cebule lilii. Bardzo dobrze opakowane, najwyższej jakości i zawsze się przyjmowały. Do każdego zakupu Firma dołącza gratis w postaci 5 cebulek innej rośliny. Poza tym zawsze odpowiedzą na telefon i udzielą fachowej porady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...