Skocz do zawartości

Jaki wybrać nawóz do trawy? Sprawdzamy najpopularniejsze


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz, by Twój trawnik na długo zachował dekoracyjny wygląd, musisz o niego dbać! Piękny trawnik to zdrowe i silne źdźbła, które zniosą intensywne użytkowanie i kaprysy pogody. Właściwa gleba i regularne koszenie nie wystarczą, jeśli nie będziesz roślin odpowiednio karmić! Trawa, z uwagi na płytki system korzeniowy, bardzo szybko wykorzystuje składniki pokarmowe w wierzchniej warstwie gleby. By nie doprowadzić do słabego wzrostu i chorób, trzeba je regularnie uzupełniać odpowiednimi nawozami. Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów nawozów do trawników. Podpowiadamy, które warto wybrać.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/nawozenie/5225-jaki-wybrac-nawoz-do-trawy-sprawdzamy-najpopularniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osmocote jest super. Używam od lat ale znam od sąsiada co ma szkółkę i od niego kiedyś skopiowałem. Wiem, że trudno niektórym uwierzyć ale to wychodzi najtaniej, bo jeśli byś miał nawozić zwykłym, tanim granulatem zgodnie ze sztuką (bo tak trzeba przyjąć), to kupowałbyś to co miesiąc. Do tego czas i robota. Tu daję raz i spokój. I jak to wszystko sobie policzyć plus korzyści z tego że naowzi się stopniowo to dla mojego trawnika i kwiatów jest ok :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość igiełkowa
Ja używam nawozu w granulkach Fructus, jest to wieloskładnikowy nawóz mineralny do wszystkich rodzajów trawników. Trawa po nawożeniu jest gęsta, ma ładny zielony kolor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość Maciek
a co z koszeniem trawy i nawozami długo działającymi? używam tego typu nawozów i podczas kolejnych koszeń trawy widzę, że wciągam część tych kuleczek. Czy jednak warto w takie iść czy nie lepiej tańszy ale regularnie nawożony trawnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...