Skocz do zawartości

Jak wyglądają mszyce i jak je zwalczać?


Rekomendowane odpowiedzi

Mszyce to bardzo groźne szkodniki roślin ogrodowych i doniczkowych. Nasze drzewa, krzewy, kwiaty jak i rośliny domowe mogą bardzo ucierpieć jeżeli nie zaczniemy walczyć z tymi owadami w odpowiednim momencie. Dowiedz się jak wyglądają mszyce i jak je zwalczać.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/ochrona-roslin/4296-jak-wygladaja-mszyce-i-jak-je-zwalczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mozna zwalczyć odpowidnimi owadami pożytecznymi. Producenci żywych owadów to Koppert i Biocount. np Osiec, pryszczarek zjadają 100% populacji na śniadanie;) https://www.koppert.pl/aphidalia/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Henryk
Biedronki załatwią mszyce, tylko niestety chemicznie pryskając ludzie często robią to w dzień, ubijając pszczoły , złootooki i inne drapieżniki dla mszyc :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z mszycami. Posiadam działkę pod Warszawą, i często wraz z rodziną tam jeździmy. Hodujemy tam truskawki, maliny i porzeczki. Wszystko byłoby świetnie aczkolwiek mszyce, które atakowały roślinki nie dawały nam żyć. Próbowałem już różnych sposobów, lecz nic nie pomagało. Ostatecznie egzamin zdała Dezynsekcja! Skorzystałem z usług tej firmy Dezynsekcja i dzięki nim problem zniknął na zawsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Uprawiam kilka papryk na balkonie lub parapecie w domu (w zależności od temperatury na zewnątrz). Codziennie usuwam fizycznie od kilku do kilkunastu pomarańczowych mszyc z roślin oraz jaja. Nie chcę pryskać środkami chemicznymi bo takie pryskane to moge kupić w sklepie. Chętnie dowiedzialbym się o skutecznej naturalnej metodzie likwidujacej te uciążliwe szkodniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...