Skocz do zawartości

Uprawa bazylii w doniczce: poradnik wysiewania


Rekomendowane odpowiedzi

Bazylia to jedno z najpopularniejszych ziół doniczkowych uprawianych na balkonie lub domowym parapecie. Dowiedz się jakie wymagania ma ta roślina i jak ją pielęgnować. Podpowiadamy także kiedy i jak wysiewać nasiona bazylii.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/dom-i-balkon/rosliny-na-balkon/4092-uprawa-bazylii-w-doniczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jack
Mi rośnie bazylia, jak szalona, już 2 rok, więc nie jest rośliną jednoroczną, więc co za bzdury tu piszecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Moja bazylia kupiona w markecie, przesadzona do większej doniczki, osiągnęła 80 cm wysokości i była bardzo gęsta, gdyż non stop obrywaliśmy z niej listki do potraw. Niestety nie przetrwała zimy. Możliwe, że miała za mało słońca, bo stała w kuchni na wschodnim parapecie. Roślinki hodowane z nasion są słabsze, rachityczne, nie rosną tak wysokie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 6 months later...
Gość tool
Bazylię mam co roku na balkonie. Zazwyczaj z doniczki z marketu - przesadzam do większej (najczęściej w chwili, kiedy już prawie zdycha w tej małej) i dorasta czasami do wys 1,5 m (od górnej krawędzi doniczki jakieś 1,2 m : )) W ub. roku zostawiłam dorodną kiść z kwiatami, zawiązały się nasiona, jakiś czas temu wrzuciłam kilkanaście z nich do doniczki ze szczypiorkiem (żeby nie miały za łatwo?) i po 4 dniach! skiełkowały. Bez folii, za to regularnie podlewane. Zgadzam się z Kingą (komentarz), że nie przetrwa zimy, ale jest tak łatwa w uprawie, że można ją hodować w zimie na parapecie okiennym (marketową, która została po zrobieniu pesto albo wyhodowaną z nasion - własnych czy kupionych). pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Wysiałam bazylię do dużej donicy drewnianej, wzeszły tylko nasiona po bokach donicy, na środku nic nie wykiełkowało. Co może być przyczyną? Nasiona wysiałam zgodnie z instrukcją na opakowaniu, czyli przykryłam je cienką warwą ziemi uniwersalnej do kwiatów, podlewałam i nawoziłam od czasu do czasu bio nawozem do warzyw i ziół. Czy mogę teraz wysiać na środku nowe nasiona już bez przykrywania ich ziemią? Boję się przesadzać te rośliny, które wyrosły, aby ich nie uszkodzić, ale zostawianie ich w dużej i prawie pustej donicy też nie wydaje mi się dobrym pomysłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...