Skocz do zawartości

Ochrona bukszpanów przed szkodnikami. To łatwe!


Rekomendowane odpowiedzi

Czy Twoje bukszpany zostały zaatakowane przez szkodniki? Nie wiesz, co to za owady? To nie problem! Polysect marki Substral to uniwersalny środek owadobójczy, który poradzi sobie z większością szkodników roślin ogrodowych i doniczkowych. Zwalcza i chroni jednocześnie. Działaj Szybko! Sprawdź, jak działa i kiedy go stosować.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/ochrona-roslin/12233-ochrona-bukszpanow-przed-szkodnikami-to-latwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peroj
Szkodnik pojawił się w naszym kraju 3 lata temu, teraz opanował cały kraj. A producent, nasz wybawca również już teraz dysponuje tak ogromną ilością środka aby zaspokoić tę sztucznie wytworzona potrzebę. Czy te robaki nagle przed trzema laty spadły z nieba? Czy może ktoś znalazł sposób na wejście z produktem na nowy rynek, uprzednio rozprowadzajac tu i ówdzie owe robale...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zuza
peroj, ciekawa teoria, że producent najpierw rozrzuca szkodniki, a potem sprzedaje środek, który je zwalcza. :) :) :) Niektórzy twierdzą, że tak samo było ze stonką i amerykańskimi imperialistami oraz koronawirusem i 5G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jan kosiba
Moje kilkudziesięcioletnie wyglądają jak te na zdjęciu całe suche.Co mam robić by je uratować?Serce mi się kraje na ich widok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćma jest powszechna w Azji. Wystarczył ekspert jednego krzaka z jajami. U nas nie ma wrogów, więc mnoży się na potęgę. Taką mamy globalną wioskę z globalnymi chorobami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kiedy w zeszłym roku ćma zaatakowała mój bukszpan, odruchowo popryskałam ją muchozolem (dokładnie środkiem na muchy i inne owady firmy B...gon), bo taki miałam pod ręką, gdy zauważyłam gąsienice. Pomogło od razu, a potem pryskałam co kilka dni, w końcu co tydzień - dwa, aż do końca sezonu. Uratowałam liście połowy krzaka, a wiosną wszystko odbiło. Pryskam profilaktycznie różnymi środkami na owady latające, bo akurat mam takie na wykończeniu, a gąsienice giną w momencie pryskania. Pomaga, więc jest dobrze, a krzak mi się odwdzięcza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Andrzej S.
Wyciąć wszystkie pogryzione gałązki i spalić jak najszybciej. Roślinę opryskać 2-3 krotnie i czekać. Roślina odbije, ale trzeba wciąż monitorować krze, czy nie ma nowych larw. Pryskać tak, aby nie szkodzić innym owadom. Szkodnika ZABIĆ, aby się nie rozlazł na inne tereny! Szkoda bukszpanów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...