Skocz do zawartości

Kalamondyna, miniaturowa pomarańcza


Rekomendowane odpowiedzi

To piękne miniaturowe drzewko cytrusowe obsypane jest przez cały czas małymi owocami w różnej fazie dojrzałości. Niestety są niesmaczne i kwaśne, jednak mimo to nie można im odmówić egzotycznego uroku.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/katalog-roslin/do-wnetrz/9512-kalamondyna-miniaturowa-pomarancza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gość Aga napisał:

nie polecam, sklepowe okazy usychają mimo starań i podlewania. Jeżeli hodować to od pestki.

Zależy od tego, gdzie się kupuje rośliny. To prawda, że w marketach (głównie spożywczych i dyskontach) rośliny są w bardzo kiepskiej kondycji! Nieco lepiej jest w sklepach typu Dom i Ogród (np. Leroy Merlin i Castorama), ale to w dużej mierze zależy od czasu, jaki spędzają w sklepie. Im szybciej od dostawy, tym rośliny są w lepszej kondycji i wzrasta szansa na to, że po przyniesieniu do domu będą zdrowo i długo rosły.

Najlepszej jakości rośliny doniczkowe można kupić w firmowych sklepach producentów. z czystym sumieniem mogę polecić sklep Tomaszewskiego w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Charlotte
Moja póki co się utrzymuje, mimo, że kupiona w markecie na początku tego roku. W cieple dni, 'wyprowadzam" ją na ogród. Lubi słońce :) Przesadziłam ją do większej doniczki do bardzo dobrej jakościowo ziemi. Myślę, że rodzaj gleby w jakiej rośnie może mieć kluczowe znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Moja Kalamondynka właśnie kwitnie, kupiona byla rok temu w Biedronce. Kwiaty rzeczywiscie bardzo przyjemnie pachną,zapach przypomina jaśmin. Jestem bardzo ciekawa owoców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Cześć, mam okaz od 2 lat. W zeszłym roku gdy straciła wszystkie owoce, zaczęła drewnieć i tracić liście. Nie usychały, poprostu opadały. Próbowałam przesadzać, podlewać częściej, wprowadziłam nawóz, ale było coraz gorzej... Z nadejściem wiosny odżyła, nie zakwitła, nie miała owoców ale pojawiło się parę listków. Teraz znowu zaczyna je tracić. Nie wiem co robić. Macie jakiś pomysł, dlaczego tak się dzieję? Będę wdzięczna za rady :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
Ja mam swoja kalamondyne, nie kupilem w sklepie tylko w sklepie ogrodniczym. byla mala ale po 3 cieciach na rok ma juz okolo 0,7 metra jak nie wiecej owocow duzo jeden na drugim i tak jak pisal gosc just je sie je ze skorka to akurat prawda :) nie wymagajaca sliczna i dobra w smaku, polecam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...