Skocz do zawartości

Pielęgnacja trawnika od wczesnej wiosny, do późnej jesieni


Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedz się, jak pielęgnować trawnik. Opisujemy wszystkie zabiegi pielęgnacyjne, które musisz przeprowadzić – tj. nawożenie, podlewanie, koszenie, wapnowanie, wałowanie, wertykulacja, aeracja, piaskowanie, dosiewanie i zwalczanie chwastów. Przeczytaj nasz poradnik pielęgnacji trawnika.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/trawniki/4163-pielegnacja-trawnika-od-wczesnej-wiosny-do-poznej-jesieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość adaśkow.
w tym roku miałem ogromny problem z chwastami na trawniku, kupiłem specjalny wyrywacz do chwastów z cellfastu, bo nie chciałam za bardzo stosować chemikaliów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Uwielbiam dbać o swój trawnik przed domem ostatnio użyłem super nakładek do użyźnienia gleby i żeby ta moja trawa trochę lepiej pooddychała, pochodziłem po trawniku w kolcach i teraz tylko czekać na efekty :) Polecam https://allegro.pl/oferta/aerator-ogrodowy-sandalowy-buty-z-kolcami-gratis-10569896382
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Lepiej dokładnie pielęgnować trawnik, nawożenie to nie tylko wzrost trawnika, chronią przed chorobami i chwastami, tak więc warto nawozić kilka razy w sezonie. Ja niestety w zeszłym roku zaniedbałem i skończyło się na wymianie trawnika, a że brakuje mi cierpliwości to zdecydowałem się na zakup gotowego rozwiązania - trawka z rolki. Jakby ktoś miał problem, to polecam www.xeroflor.pl. Trawnik można założyć praktycznie przez cały sezon, ale niestety trzeba o niego dbać tak samo jak o zwykły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...