Skocz do zawartości

Opryski na komary – czy są szkodliwe?


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czytelnika: Plaga komarów wdała się nam we znaki! Owadów jest tak dużo, że wieczorami nie da się wyjść do ogrodu. Próbowałam już wszystkich dostępnych sposobów: repelentów w sprayu, olejków eterycznych i dymiących spiralek. Każdy z nich działa: słabo i krótko. Sąsiedzi zamówili specjalistyczną firmę, która wykonała im oprysk zwalczający komary (zadymianie). Podobno działa, ale mam sporo wątpliwości, czy jest w pełni bezpieczny dla innych owadów i dla ludzi.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/ochrona-roslin/337-opryski-na-komary-czy-sa-szkodliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na Pana z pierwszego zdjęcia i już mamy odpowiedź, jeśli te środki są nieszkodliwe to niech Pan pryska bez maski i ubranka ochronnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Od siebie polecam ci w domu dyfuzor np. z olejkiem Lawendowym lyb z geranium. komary go bardzo nie lubią. a datkowo mozesz sobie zrobić gotowy areozol na ciało przecie komarom, w domu ładnie ci pachnie, lawenda ma tez inne zastosowania np. relaksujące czy odprężające. Sama natura bez sztuczności . ja zamawiam od producenta i szczerze ci polecam.

Dobrym wyjsciem są jeszcze takie lampy owadobójcze:

https://sklep.technica.pl/lampy-owadobojcze

Nie jest to rozwiazanie nowe, często jest stosowane w róznego rodzaju lokalach i restauracjach gdzie chroni się miejsce od owadów. I również dają dobre rezultaty jeśli chodzi o walkę z owadami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...