Skocz do zawartości

Mądre podlewanie. Jak oszczędzać wodę w ogrodzie?


Rekomendowane odpowiedzi

Wysokie temperatury są uciążliwe nie tylko dla ludzi i zwierząt, ale także dla roślin. Człowiek może uciec przed palącymi promieniami słońca i schronić się w cieniu. Rośliny takiej możliwości niestety nie mają. Dlatego podczas wiosenno-letnich upałów ogród potrzebuje więcej naszej uwagi i troski. Rośliny należy często i systematycznie podlewać i nawadniać. Jednocześnie mamy świadomość, że grozi nam susza i woda staje się coraz bardziej cenna. Racjonalne gospodarowanie jej zasobami jest naszą powinnością w stosunku do środowiska naturalnego. Z pomocą przychodzą nowoczesne urządzenia i systemy do nawadniania i podlewania ogrodów, które dozują odpowiednią dla roślin ilość wody. Innymi słowy zapobiegają wysuszeniu jak i nadmiernemu podlaniu roślin. W ten sposób oszczędzamy wodę, a co za tym idzie pieniądze. Nie zapominajmy także o wodach opadowych czyli popularnej deszczówce. Jej zbieranie i wykorzystanie przyniesie nam i środowisku same korzyści.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/architektura/woda-w-ogrodzie/12266-madre-podlewanie-jak-oszczedzac-wode-w-ogrodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tadek M.
Zawsze omija się sprawę ciężkiej wody, która w dość szybkim czasie zatyka takie linie kroplujące czy zraszacze o węższej przepustowości wody. Gdybyście znaleźli i polecili jakieś filtry przeznaczone do węży i napisali o nich co nie co, to byłby bardzo dobry temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Gość MAlina
Woda deszczowa jest nieocenionym skarbem w upalne lata, szczególnie gdy chce się mieć piękny ogródek. Już parę lat temu zainwestowałam w porządny zbiornik na deszczówkę od Dom i Woda i jestem bardzo zadowolona z jego działania. Mam zbiornik podziemny z instalacją do podlewania ogrodu, co znacznie ułatwia mi wykorzystanie zgromadzonej wody. Polecam każdemu takie rozwiązania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...