Skocz do zawartości

TOP 10 cieniolubnych roślin doniczkowych


Rekomendowane odpowiedzi

Rośliny pokojowe, które radzą sobie w warunkach słabego światła są cenne, gdyż pozwalają na zagospodarowanie „trudnych” miejsc. Można je uprawiać w ciemnych pokojach (np. z oknem na północ), w łazience z małym okienkiem, na korytarzu, klatce schodowej lub w dużym oddaleniu od okna. Większość z nich to znane gatunki, które często spotyka się w mieszkaniach.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/dom-i-balkon/rosliny-w-mieszkaniu/514-top-10-cieniolubnych-roslin-doniczkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Gość Dominika
Niestety Zamiokulkas zamiolistny bardzo slabo rośnie w półcieniu. Owszem radzi sobie dość dobrze jednak jego łodygi sa słabe i wiotke oraz potrzebują podporu. Na słonecznym stanowisku łodygi są grube, mocne i potrafi pieknie zakwitnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...
Cissusy rombolistne potrafia miec pedy kilkumetrowe jesli beda mialy rozproszone swiatlo i dobra ziemie. Ta roslina potrafi przezyc kiepska pielegnacje, ale w cieniu pedy beda wiotkie i slabe. Moj tesc zaniosl mojego Cissusa do pracy, kiedy sie wprowadzalismy. Ktos mial dobra reke, bo bo kilku latach ta roslinka zarosla polowe sciany holu w biurze. Widok byl niesamowity. Ciekawa jestem, czy nadal rosnie. Moja mama ma w doniczkach Cissusy od 40 lat, sa naprawde piekne i wytrzymale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...