Skocz do zawartości

Owoce dla ptaków: co jedzą ptaki w zimie?


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czytelnika: Poszukuję nazw gatunków roślin, których owoce stanowią pokarm dla ptaków zimą. Mam duży ogród, w którym znajdę miejsce dla kilku nowych krzewów czy niewielkich drzewek.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/zwierzeta-w-ogrodzie/413-owoce-dla-ptakow-co-jedza-ptaki-w-zimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim ogrodzie ptaki korzystają też z owoców dzikiego wina, winogron i pęcherznicy kalinolistnej. Poza tym chętnie żywią się posianymi późno słonecznikami - wystarczy kilka chłodnych dni i już z nich korzystają :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...
Komentarz dodany przez aka:
Kupuję gotową mieszankę, firmy nie podam, żeby nie było, że reklama, karmniki są wyczyszczone. I małe ptaki się zajadają i gołębie. Na ziemię kładę też warzywa, owoce, jabłko, brokuł, buraczek, bo trochę kosów krąży po ziemi, kawałki warzyw nabijam też na gałązki przy karmniku. Znam też miejsce gdzie rosną dzikie róże, zrywam owoce, przywożę do domu i rozkładam w karmniku i na ziemi. Oczywiście słoninka dla awanturników, czyli sikorek, też jest. Orzechy włoskie - nie przejadamy, więc część zebrana w kupkę zostaje pod orzechem, ptaki same się do nich dobierają (na wiosnę nie ma śladu po orzechach), a dla mniejszych miażdżę i zostawiam, a część też wrzucam do karmnika. Posadzone mam też ogniki. Posadziłam też niedawno rokitniki, niby dla mnie, ale obawiam się, że mogę nie zdążyć na zbiory ;) Planuję w lukę w żywopłocie wsadzić ligustr i może posadzę gdzieś irgę. Będzie też posadzona jarzębina. Niech sobie ptaszki mają, a latem za to wyczyszczą warzywniak z robaków. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...