Skocz do zawartości

Owczarek podhalański w ogrodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Od przeszło wieku panuje moda na Zakopane. Swoim oryginalnym folklorem i malowniczą panoramą przyciąga tłumy turystów. Wśród pamiątek oferowanych przez obrotnych górali można znaleźć małe, słodkie, białe kuleczki. Wkrótce przestają być małe. Słodkie też. Niestety, duża część nabywców dopiero wtedy zadaje sobie pytanie, czy owczarek podhalański to odpowiedni pies na ich warunki. Proponuję więc zapoznać się z tą rasą, zanim pojedziecie znowu do kurortu.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/zwierzeta-w-ogrodzie/3580-pies-w-ogrodzie-owczarek-podhalanski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury, od pierwszych dni pies gryzie dzieci, sika gdzie popadnie, po 3 tygodniach nauki i cierpliwości nie nauczył się niczego, śmierdzi, obcych się nie boi. Jeśli to jest mądra rasa to ja nie wiem jak wygląda zachowanie głupszych. Nigdy więcej żadnego psa.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I btw zeżarła wszystko co było na ogrodzie, każdą roślinę, rozkopała rabatki, wygryzła tuje i winorośl, kilka dobrych tysięcy poszło w błoto w kilka dni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
pies jest mądry dopiero po dwóch latach, przeczytałam kawałek i mało tu prawdy. Pies ten w górach często był zostawiany sam na sam w halach z owcami na kilka - kilka naście dni. Więc nie potrzebuje za dużo towarzystwa, a te zdjęcie to nie podhalan a może labrador. Jest to też pies który przywiązuje się głównie do jednej osoby a pozostałych traktuje jak stado.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Imbecyle jak piszący poniżej nie powinni mieć psów bo sądząc po postach są na nie za głupi. Strach, ze tacy ludzie się mnożą i produkują kolejnych ... Zdziwienie, że szczeniak gryzie i sika no makabra. I jeszcze taki delikwent pisze, ze pies śmierdzi. Nóż się w kieszeni otwiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gryzie bo nie dałeś mu żadnej alternatywy, zęby i dziąsła go swędzą. To jest pies dla kogoś kto ma doświadczenie i jakieś pojęcie o wychowaniu psa, na wszystko trzeba czasu i przede wszystkim cierpliwości oraz tego aby wszyscy domownicy wymagali na szczeniaku tego samego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Gość Miśka
Głupoty, pies dopiero koło roku pojmuje stróżowanie a tak w ogóle inny pies. Po za tym na początku przyjazny. Wszystko niszczy ... Trzeba cierpliwości dużo cierpliwości .... I pies nie lubi wszystkich (nawet domowników ) tak samo, mnie zawsze słucha innych średnio, a mojego brata (8 lat) nie lubi,wywala i mocno podgryza - naraził się. 3-latka lubi. Pozostałych toleruje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...