Skocz do zawartości
Mróz Woda Borówka Truskawka Pomarańcza Morela Jabłko Ciemny zielony Ziemia Węgiel

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Jestem działkowcem. Uważam, że stosowanie środków chemicznych do zwalczania ślimaków w ROD to pomyłka. Przecież po to mamy ogródki aby zbierać plony jak najmniej obciążone chemią (co o wiele trudniej jest zrealizować na skalę masową przez rolników. Stosowałem różne metody ale ostatecznie okazało się, że zbieranie ślimaków jest skuteczniejsze od pozostałych (pułapek). Oczywiście łączę tą metodę z częstym koszeniem trawy wokół grządek, zastosowałem grządki podniesione i stosuje linie nawadniające (mniej wilgoci na powierzchni gruntu). https://youtu.be/5URuIXNji0c Co do chemii obawiam się, że jest to działanie krótkowzroczne. Jeśli będziemy sztucznie zmniejszać populację ślimaków zamieniając je defacto w trutki, to nieliczne zwierzęta które się nimi żywią również mogą doznać szkód. Tym samym nigdy nie zyskamy populacji drapieżników żywiących się ślimakami i będziemy skazani na chemię.
 3. Wczoraj
 4. Macie jakieś sprawdzone wskazówki odnośnie tego ważnego wydarzenia?
 5. Ostatni tydzień
 6. Bo moja żona znalazła strone na które są sprzedawane grzybnie i jestem ciekawy opinii ogrodników czy to działa
 7. Hodowla grzybów na działce - ma ktoś z Was doświadczenie z hodowaniem grzybów z grzybni na działce? Działa?
 8. Miałem problem z ćmą, ale ostatnio zaobserwowałem, że chyba polubily je wróble i sikorki, cały czas żerują na bukszpanach. Teraz ciężko znaleźć gąsienice w krzakach. Mam nadzieję że na stałe ćma zagości w menu naszych pierzastych przyjaciół.
 9. Dostałam od moich bliskich kalanchoe Blossfelda bardzo się ucieszyłam tym bardziej, że był koloru białego. Postawiłam na stole przy, którym siedziałam dłuższą chwilę. Nagle zaczęło mi być duszno, zaczęły piec oczy. Pomyślałam, że dopadł mnie jakiś wirus. na drugi dzień poczułam, że mi jest duszno i zapewne będę chora. Poszłam do pracy i zupełnie dobrze się czułam jak wróciłam do domu znowu mnie zaczęło dusić. Co się okazało, że ten kwiatek strasznie mnie uczulał. Kwiatek jest ładny ale niebezpieczny.
 10. Jakiej firmy polecacie nawóz do trawnika z mchem.
 11. Ślimaki opanowały pola uprawne wszystko jedzą.Są ich już miliony. Z przerażeniem stwierdzam że jak ktoś odgórnie się tym nie zajmie grozi nam klęska.Szkoda że nikt się tym nie zajmuje np.Ministerstwo Środowiska itd środki zwalczające powinny być tańsze albo dotowane.To nie jest kwestia ochrony małego ogrodu ale całe pola już opanowane przez szarańczę. Wczoraj sąsiad stwierdził że mu ślimaki żrą grykę.Chodził w nocy patrzeć z latarką była ich cała plaga.... Czas leci, firmy zacierają ręce aby zarobić a nakład bardzo duży żeby np. obsypać tym środkiem całe pole.Powinna być jakaś reakcja bo oprócz Cowida zjedzą nas ślimaki!
 12. My zastąpiliśmy stare drewniane ogrodzenie nowym betonowym z Kost-Bet. Teraz wygląda pięknie, jest solidnie wykonane mieliśmy nie tylko dobry materiał ale i sprawdzonego wykonawcę. Wierzę, że ogrodzenie posłuży nam na długo.
 13. Praktycznie każde ogrodzenie wymaga po pewnym czasie remontu. Jego zakres może ograniczyć się do zakonserwowania powierzchni lub wymiany uszkodzonego elementu. Jeśli jednak usterki są poważne, korzystniejsze może się okazać wybudowanie ogrodzenia od podstaw. Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/architektura/ogrodzenia/4711-remont-ogrodzenia-poradnik-rozbiorki-i-budowy
 14. Szukaj tutaj: https://gornapolka.com/tp/szafka-na-buty-na-taras/ W sklepie jest spory wybór mebli, które mozna postawić spokojnie w domu oraz na tarasie - aczkolwiek te drewniane polecam pod zadaszony taras. Jeśli taras nie jest zadaszony, lepiej w takim przypadku postawić na metalową szafeczkę. Swoją drogą przydatny mebel, dzięki temu zapasowe buty nie walają się na tarasie.
 15. Dziewczyny polecicie jakaś wygodną szafkę na buty na taras?
 16. "wczesna wiosną" "powietrzni"
 17. Zawciąg nadmorski (Armeria maritima) to bylina należąca do rodziny ołownicowatych (Plumbaginaceae). W środowisku naturalnym występuje w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. Poszczególne podgatunki zawciągu są spotykane także w Polsce. Ponadto jest to roślina chętnie uprawiana w przydomowych ogrodach. Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/katalog-roslin/byliny/9422-zawciag-nadmorski
 18. Na forum ogrodniczym pytać się jak wybić drugiej osobie dom z ogrodem? 😄 Sama całe życie mieszkałam w bloku, potem przeprowadziłam się do domu i jestem bardzo zadowolona ze zmiany otoczenia. Już raczej nie przeprowadziłabym się do mieszkania w bloku. Szczególnie, ze polskie miasta są bardzo zanieczyszczone jak mozna przeczytac sobie na stronie https://ekohub.pl/ .
 19. Witam, mój mąż uparł się na dom z ogrodem. twierdzi, że dbanie o ogród to pestka! Wybijam mu ten pomysł z głowy, wiem z czym to się je, bo sama wychowywałam się w takim domu. Ja nie mam ręki do roślin, on tym bardziej nie. Wiadomo, budowa domu to ogromny wydatek, do tego ogród... aż nie chcę myśleć ile pieniędzy chce wydać, bo mi się słabo robi. Proszę Państwa o poważne argumenty, które mogę przedstawić mężowi, by wybić mu ten pomysł z głowy.
 20. Trawnik mały, średni, duży - niewiele to mówi. Dla jednych 10 ar to mały, a dla innych duży...
 21. Obecni jedną z najlepszych firm w Polsce zajmujących się budowaniem obiektów przemysłowych jest firma MCM: https://www.mcmproject.com.pl/hale/rolnicze - działa ona z powodzeniem na rynku już od wielu lat i oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań. Jeśli chcesz aby budynek przemysłowy był wykonany profesjonalnie warto jest zainwestować w taką ekipę. Dodatkowym atutem jest również to, że oferują kompleksowe doradztwo na praktycznie każdym etapie budowy. Począwszy od wyboru działki po kwestie prawne. Pozdrawiam.
 22. Szukam namiarów na firmę do budowy profesjonalnej hali ogrodniczej. Najlepiej jakby udało się zrealizować projekt jeszcze w tym roku.
 23. Niewiarygodne. "Cały rok rosną na nim zdrowe warzywa". Chyba w Amazonii
 24. Najpotężniejszy rodzimy lekarz w Afryce Call +2349155284379 za cud Jeśli potrzebujesz potężnego afrykańskiego rodzimego lekarza, światowego rodzimego lekarza? Zadzwoń lub whatsapp OLOKUN AGADAGA [Mag] On +2349155284379… OLOKUN AGADAGA [Mag] Jest Najwyższym Kapłanem Voodoo. Jest rzucającym zaklęcia, rodzimym lekarzem, duchowym zielarzem, potężnym uzdrowicielem sierpowatym, duchowym astrologiem, lektorem psychicznym, wieloma guru, szamanem, kapłanem Afrykański Rytuał Pieniędzy… Czy potrzebujesz powrotu swojego byłego kochanka? Czy potrzebujesz owoców łona? Potrzebujesz awansu zawodowego? Czy potrzebujesz zaklęcia miłosnego i nie tylko?
 25. Uprawa żurawek jest bardzo łatwa. Rośliny te nie wymagają skompilowanej pielęgnacji jednak nie można ich pozostawić bez opieki. Poznaj wymagania tych pięknych bylin i dowiedz się jak je odpowiednio pielęgnować. Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/uprawa-roslin/3962-uprawa-zurawek-w-ogrodzie
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
 • Kto obchodzi dziś urodziny

  Nikt dziś nie obchodzi urodzin.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...