Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Preparaty na ćmę bukszpanową | Jakie wybrać i gdzie kupić?


Rekomendowane odpowiedzi

Ćma bukszpanowa już od wielu sezonów jest zmorą ogrodników. Jeśli nie zauważymy jej żarłocznych gąsienic w odpowiednim momencie, mogą one oszpecić i poważnie uszkodzić bukszpany, a pozostawione bez naszej interwencji, doprowadzą ostatecznie do śmierci krzewów! Co robić, gdy zauważymy ćmę bukszpanową? Jakie preparaty wybrać do zwalczania tego szkodnika i gdzie je kupić? Odpowiedź znajdziesz w artykule.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/ochrona-roslin/13591-preparaty-na-cme-bukszpanowa-jakie-wybrac-i-gdzie-kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz dodany przez Bojkaz:
Bzdety z pierwszej gazety, a gdzie dane? Prosić o pozwolenie na reklamy to umiecie ale podać konkretne dane to już nie za bardzo. Artykuł jest o ochronie bukszpanów i np. podając preparat "X" powinniście wspomnieć o zalecanych dawkach np. na litr może pozwoli nam to oszacować ile musimy zakupić, a i konkretny czas dla danej rośliny kiedy powtórzyć też byłby na miejscu---odwoływanie się do etykiet nie jest dobrym sposobem skoro np. na Mospilane nie ma nić o bukszpanie i ćmię bukszpanowej - jest tylko na opakowaniu wstępne info. Właśnie takich danych powinienem szukać w "zielonym ogródku". Inaczej możecie podać że polać bęzyną itd --na pewno ćma zginie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Cześć. Co do metod jakich używać w zwalczaniu ćmy bukszpanowej znalazłam z kolei tutaj https://malopolskie24.pl/cma-bukszpanowa/ Ale ile czego powinno się dodawać też nie widzę. Myślę, ze tego typu rzeczy już raczej znajdziemy bezpośrednio na etykietach produktów. U mojej mamy w ogrodzie również była ćma bukszpanowa. O dziwo, nie wiem co moja mama robiła, ale ćma jakoś wyniosła się sama, bo odżyła, a miał iść bukszpan pod ścięcie.

Edytowane przez KlaudiaRose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Popularne aktualnie

  • Odpowiedzi

    • Komentarz dodany przez Jola: Mam bardzo potarganą 😅 nie wiem kiedy i jak ją obciąć
    • Butelua smukła (Bouteloua gracilis) to niewielka, kępkowa, wieloletnia trawa z rodziny wiechlinowatych (Poaceae). Jej ojczyzną jest Ameryka Północna, ale jest też uprawiana w wielu innych rejonach świata jako roślina ozdobna. Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/katalog-roslin/byliny/13778-butelua-smukla
    • Komentarz dodany przez Mirosław Biernacki: mam u siebie Paulownie która po trzech latach zakwitła i bardzo szybko zaczęła kwitnąć ,rośnie prawie metr od wiosny. PO mimo że Surmia jest podobna na pewno zamówię kilka sadzonek.
    • Katalpa, czyli surmia, to niezwykłe drzewo o wspaniałej urodzie. Pięknie prezentuje się w każdym ogrodzie, nadając mu odrobinę baśniowego wyglądu. Dużą zaletą katalpy jest nie tylko jej oryginalny wygląd ale i fakt, że jest dość prosta w uprawie. Dlatego dziwić może, że to wspaniałe drzewko nie osiągnęło jeszcze zasłużonej popularności. Jednak coraz chętniej sadzone jest w dużych ogrodach, dając cień latem i stanowiąc wyjątkową ozdobę podczas kwitnienia. Jak wygląda katalpa i jakie są jej popularne odmiany? Jak dbać o katalpę? Gdzie posadzić katalpę? Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/uprawa-roslin/14115-uprawa-katalpy-w-ogrodzie-jaka-wybrac-jak-o-nia-dbac
    • Moje pytanie, a miał ktoś styczność z takim chrabąszczem tak tutaj https://belchatow24.pl/chrabaszcz-czerwcowy-amphimallon-solstitiale/ ? Bo cos podobnego mam w ogrodzie.
    • Miłka zakrzywiona to interesujący gatunek trawy, zwłaszcza ze względu na swoje pochodzenie i zdolność do adaptacji w różnych warunkach. Jest nie tylko ozdobna, ale też odporna na trudniejsze warunki glebowe, co czyni ją wszechstronną rośliną do ogrodów. Dzięki swoim delikatnym kępkom może wprowadzać lekkość i naturalny charakter do krajobrazu. Czy planujesz posadzić ją w swoim ogrodzie, czy już może masz doświadczenie z jej uprawą? Co do traw to zamierzam też zasadzić coś jak tutaj https://jastrzebiezdroj24.pl/trawy-ozdobne-ktore-zachwycaja-najladniejsze-odmiany-2/
    • Komentarz dodany przez Bulinek42: W okresie letnim częstym problemem staje się grzybica przenoszona na basenach, siłowniach i innych miejscach publicznych. Jaskółcze Ziele doskonale sobie radzi ze zwalczaniem grzybicy, wszelkie zmiany skórne też można wyleczyć szybko i przede wszystkim za darmo. Wystarczy na 6 godzin niemal całą posiekaną roślinę namoczyć w wodzie i w tak przygotowanym płynie wymoczyc stopy, z reguły po drugiej kuracji problem znika. Zmiany skórne warto natrzeć bezpośrednio sokiem z rośliny, dość mocno barwi więc miejmy to na uwadze.
    • Komentarz dodany przez Alicja: Dzień dobry. Napisała Pani, że każdy z dwóch podanych przepisów ma swoje zalety. Jakieś wskazówki do tego kiedy lub na co stosować jeden i drugi? :)
    • Tymianek, choć znany głównie jako aromatyczna przyprawa kucharska, skrywa w sobie potężną moc, którą można wykorzystać także w ogrodzie. To niepozorne zioło potrafi skutecznie chronić Twoje rośliny przed szkodnikami i chorobami, jednocześnie wzmacniając ich odporność! Wystarczy prosty oprysk, który możesz przygotować samodzielnie w domowych warunkach, by cieszyć się zdrowymi i bujnie rosnącymi roślinami. Tymianek to ekologiczne rozwiązanie dla każdego, kto stara się prowadzić swój ogród w zrównoważony, przyjazny naturze sposób. Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/ochrona-roslin/16878-ziolowy-oprysk-z-tymianku-prosty-i-ekologiczny-sposob-na-ochrone-roslin
    • Komentarz dodany przez Róża: Mam już drugi rok miłkę zakrzywioną. JESTEM PRAWIE W NIEJ ZAKOCHANA. Zimę zniosła bardzo dobrze. Jest w niej coś co mnie zaciekawia i nie mogę znaleźć właściwej informacji. Wiosną wokół niej pojawiło się kilkanaście młodych roślin. Obecnie są dużymi roślinami. Zbędne egzemplarze usunęłam. Okazało się że miały po kilkanaście cieniutkich liści zabarwionych u podstawy na ten sam ciemnoczerwony kolor jak roślina macierzysta. Obejrzałam więc dokładnie starą trawę i znalazłam to co mnie zdziwiło. Na kilku liściach rosły mniejsze, ale identyczne jak te wyrwane, lub jak roślina matka - młode osobniki, tyle że bez korzonków. Pierwszy raz spotkałam się z takim rodzajem rozmnażania. Gdzie mogłabym coś ciekawego na ten temat poczytać? Wasz Zielony Ogródek podaje często bardzo wiele ciekawych wiadomości, liczę więc że i ja otrzymam tłumaczenie. W końcu jest to trawa bardzo popularna w Afryce więc na pewno jest dokładnie zbadana. A może jest to trawa inwazyjna? Na wszelki wypadek - moja miłka to Totnes Burgundy. Róża Nowacka ostryga48@wp.pl
  • Kto jest online? (Zobacz pełną listę)

    • Brak zarejestrowanych użytkowników online
×
×
  • Dodaj nową pozycję...