Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Tłusty brud na drewnianym tarasie? Sprawdź, co robić, by go szybko usunąć


Rekomendowane odpowiedzi

Tłuste plamy na drewnianym tarasie mogą być dużym wyzwaniem, szczególnie jeśli lubisz organizować grille lub posiłki na świeżym powietrzu. Te uporczywe zanieczyszczenia nie tylko szpecą wygląd tarasu, ale mogą także przyczyniać się do szybszego jego zużycia przez przyciąganie większej ilości brudu i zanieczyszczeń. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie radzić sobie z tłustymi plamami na drewnie, niekoniecznie od razu decydując się na jego malowanie.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/wokol-domu/nawierzchnie-i-tarasy/16518-tlusty-brud-na-drewnianym-tarasie-sprawdz-co-robic-by-go-szybko-usunac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz dodany przez Gigas:
Ja miałem dość ciągłej impregnacji, czyszczenia i usuwania takich zabrudzeń na tarasie i wymieniłem całe drewno i panele na płyty MPB. Super mi się sprawdzają. Nie wchłaniają brudu więc łatwo się wszystko doczyszcza, bo brud jest tylko powierzchniowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Popularne aktualnie

  • Odpowiedzi

    • Moje pytanie, a miał ktoś styczność z takim chrabąszczem tak tutaj https://belchatow24.pl/chrabaszcz-czerwcowy-amphimallon-solstitiale/ ? Bo cos podobnego mam w ogrodzie.
    • Miłka zakrzywiona to interesujący gatunek trawy, zwłaszcza ze względu na swoje pochodzenie i zdolność do adaptacji w różnych warunkach. Jest nie tylko ozdobna, ale też odporna na trudniejsze warunki glebowe, co czyni ją wszechstronną rośliną do ogrodów. Dzięki swoim delikatnym kępkom może wprowadzać lekkość i naturalny charakter do krajobrazu. Czy planujesz posadzić ją w swoim ogrodzie, czy już może masz doświadczenie z jej uprawą? Co do traw to zamierzam też zasadzić coś jak tutaj https://jastrzebiezdroj24.pl/trawy-ozdobne-ktore-zachwycaja-najladniejsze-odmiany-2/
    • Komentarz dodany przez Bulinek42: W okresie letnim częstym problemem staje się grzybica przenoszona na basenach, siłowniach i innych miejscach publicznych. Jaskółcze Ziele doskonale sobie radzi ze zwalczaniem grzybicy, wszelkie zmiany skórne też można wyleczyć szybko i przede wszystkim za darmo. Wystarczy na 6 godzin niemal całą posiekaną roślinę namoczyć w wodzie i w tak przygotowanym płynie wymoczyc stopy, z reguły po drugiej kuracji problem znika. Zmiany skórne warto natrzeć bezpośrednio sokiem z rośliny, dość mocno barwi więc miejmy to na uwadze.
    • Komentarz dodany przez Alicja: Dzień dobry. Napisała Pani, że każdy z dwóch podanych przepisów ma swoje zalety. Jakieś wskazówki do tego kiedy lub na co stosować jeden i drugi? :)
    • Tymianek, choć znany głównie jako aromatyczna przyprawa kucharska, skrywa w sobie potężną moc, którą można wykorzystać także w ogrodzie. To niepozorne zioło potrafi skutecznie chronić Twoje rośliny przed szkodnikami i chorobami, jednocześnie wzmacniając ich odporność! Wystarczy prosty oprysk, który możesz przygotować samodzielnie w domowych warunkach, by cieszyć się zdrowymi i bujnie rosnącymi roślinami. Tymianek to ekologiczne rozwiązanie dla każdego, kto stara się prowadzić swój ogród w zrównoważony, przyjazny naturze sposób. Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/ochrona-roslin/16878-ziolowy-oprysk-z-tymianku-prosty-i-ekologiczny-sposob-na-ochrone-roslin
    • Komentarz dodany przez Róża: Mam już drugi rok miłkę zakrzywioną. JESTEM PRAWIE W NIEJ ZAKOCHANA. Zimę zniosła bardzo dobrze. Jest w niej coś co mnie zaciekawia i nie mogę znaleźć właściwej informacji. Wiosną wokół niej pojawiło się kilkanaście młodych roślin. Obecnie są dużymi roślinami. Zbędne egzemplarze usunęłam. Okazało się że miały po kilkanaście cieniutkich liści zabarwionych u podstawy na ten sam ciemnoczerwony kolor jak roślina macierzysta. Obejrzałam więc dokładnie starą trawę i znalazłam to co mnie zdziwiło. Na kilku liściach rosły mniejsze, ale identyczne jak te wyrwane, lub jak roślina matka - młode osobniki, tyle że bez korzonków. Pierwszy raz spotkałam się z takim rodzajem rozmnażania. Gdzie mogłabym coś ciekawego na ten temat poczytać? Wasz Zielony Ogródek podaje często bardzo wiele ciekawych wiadomości, liczę więc że i ja otrzymam tłumaczenie. W końcu jest to trawa bardzo popularna w Afryce więc na pewno jest dokładnie zbadana. A może jest to trawa inwazyjna? Na wszelki wypadek - moja miłka to Totnes Burgundy. Róża Nowacka ostryga48@wp.pl
    • Miłka zakrzywiona (Eragrostis curvula) to średniej wysokości trawa kępkowa z rodziny wichlinowatych. Gatunek pochodzi głównie z Afryki, ale jest też uprawiany w wielu innych krajach świata. W naturze zasiedla łąki, przydroża oraz nieużytki (często występuje na glebach ubogich). Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/katalog-roslin/byliny/14309-milka-zakrzywiona
    • Na temat storczyków całkiem przystępnie też opisano tutaj https://blonie24.pl/jak-dbac-o-storczyka-poradnik/ Storczyki najlepiej rosną w jasnym, ale rozproszonym świetle. Bezpośrednie światło słoneczne może spowodować poparzenia liści. Idealne jest stanowisko wschodnie lub zachodnie. Możesz również ustawić storczyk na parapecie południowym, ale w takim przypadku warto go osłonić przed bezpośrednim słońcem, np. za pomocą firanki.
    • Komentarz dodany przez Qwerty: Okrutne, osy i szerszenie są BARDZO ważne w ekosestemie, zabijanie ich TO ZBRODNIA 😡
    • Mam podobne rozwiązanie u siebie w domu - powierzchnia użytkowa zbliżona do Twojej bo 129m2. Połączenie fotowoltaiki z kablami grzewczymi sprawdza się u mnie tip top, zwłaszcza w kontekście efektywności energetycznej. Co prawda, ja dodatkowo mam zamontowane chłodzenie z klimatyzacji https://freefoto.pl, bo jednak nie lubię upałów, więc poszedłem już na całego i dołączyłem klime. Bardzo fajnie to współgra z panelami pod względem opłat rocznych. Nie ma co się dalej rozpisywać, po pierwszym sezonie grzewczym jestem bardzo zadowolony z decyzji i widzę realne oszczędności na rachunkach.
  • Kto jest online? (Zobacz pełną listę)

    • Brak zarejestrowanych użytkowników online
×
×
  • Dodaj nową pozycję...