Skocz do zawartości
Mróz Woda Borówka Truskawka Pomarańcza Morela Jabłko Ciemny zielony Ziemia Węgiel
Pomocnik ogrodnika

Lucky bamboo: uprawa szczęśliwego bambusa w wodzie i w doniczce

Rekomendowane odpowiedzi

Niech Was nie zmyli jego nazwa. Szczęśliwy Bambus (ang. Lucky Bamboo) to nie bambus, a Dracena Sandera. Jej "bambusowate", powyginane pędy to efekt specjalnej uprawy. Dowiedz się, dlaczego bambus jest szczęśliwy oraz jak go pielęgnować w wodzie i w doniczce z ziemią.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/dom-i-balkon/rosliny-w-mieszkaniu/964-lucky-bamboo-uprawa-szczesliwego-bambusa-w-wodzie-i-w-doniczce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
A jak długo może wytrzymać bez wody ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pozdrawiam Zuzanna Malik
Dzień dobry, Bardzo dziękuję za rady mój poprzedni lucky bamboo mi zdechł i teraz wiem dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kajetan
Super strona będę jej używał, bardzo się przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kajetan
Właśnie kupiłem sobie lucky bamboo w IKIEI i dzięki tej stronie będę wiedział jak się nim opiekować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maja
Mój bambus przeczy stereotypom.Od 3 lat rośnie w szklanym naczyniu z kamyczkami, wodzie deszczowej, bez nawozów. Stoi na wschodnim parapecie, przy grzejniku,w przeciągu(w lecie non stop otwarte okno, w zimie ciągle otwierane, bo mam wychodzące koty). Rośnie jak głupi, ma piekne ziolone liście (ok50 cm od pnia) i właśnie wypuścił odnogę😁 Moja najlepsza roślinka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mikołaj Korzec
Bardzo dużo się dowiedziałem o lucky bamboo I z chęciom się do tego zastosuje 🎋🎍🎋🎍🎋🎍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi