Skocz do zawartości

anna zdrowitka

Members
 • Liczba zawartości

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez anna zdrowitka

 1. Dzień dobry, zwracam się z prośbą o pomoc do osób lepiej ode mnie doświadczonych. Rozpoczęliśmy budowę domu na polu podzielonym na wiele działek. Jesteśmy jednymi z pierwszych budujących tam dom i nikt jeszcze nie mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie do naszej działki. W trakcie miesiąca budowy mieliśmy już 4 włamania na plac budowy, w tym 3 kradzieże... (jedna z nich przyniosła straty na około 10 tys zł, więc sprawa nie jest błaha). Okolica generalnie jest raczej bezpieczna, ktoś jednak ewidentnie korzysta z faktu, że na ten moment nie ma tam zamieszkałych nieruchomości. Dodam, że prąd nie jest jeszcze dociągnięty - dostawca wypiął się na nas zasłaniając się koronawirusem (umowę na przyłącze mieliśmy z terminem kwietniowym, prądu nie ma do dziś). Stąd też moje pytanie: czy ktoś z Państwa ma sprawdzone sposoby na uchronienie się przed kradzieżami na działce bez prądu? Zamontowaliśmy atrapy kamer, ale nawet te zostały skradzione... Oczywiście unikamy zostawiania cennych przedmiotów na placu budowy (wszelkie elektronarzędzia i agregat są dowożone każdego dnia), ale duże paczki materiałów są niemożliwe do codziennego usuwania... Sprawcy są na tyle bezczelni, że wtargnęli na działkę w nicy z czwartku na piątek przynosząc duże straty, a po naprawieniu przez nas ogrodzenia i blaszaka - wrócili kolejnej nocy dokonując ponownie tych samych zniszczeń. Jeździmy co noc na działkę o różnych porach z nadzieją przyłapania złodziei, jednak bez skutku. Będę wdzięczna za każdą poradę.
 2. Jakie sprzęty, gadżety w domu (oprócz oczywistych pralka, zmywarka itp.) Sa pomocne i oszczędzają dużo czasu?
 3. anna zdrowitka

  Co na okna

  Polecam plisy. Szczególnie jak się ma blisko sąsiadów. Można zasłonić dom a od góry światło może wpadać. Ja mam u siebie i jestem zadowolona. W dwóch pomieszczeniach mam natomiast żaluzje i rowneiż dobrze się sprawdzają: http://lublinrolety.pl/produkty/zaluzje/ Od siebie polecam firmę. Montowali mi żaluzje i jestem z nich bardzo zadowolona :)
 4. Czy ktoś wieszał kokon, hamak itp.na haki wkręcone w płytę k-g? Słyszałam, że płyta nie wytrzyma...A niestety na suficie tylko płyta k-g
 5. Próbowałam siatek i nie zdały egzaminu. Mam teraz (ok 4 lata temu posadzone) mix roślin pnących. Płot naturalny i dobrze maskujący (akurat mnie od drogi). Dosadziłam też zimnozielone i zimą liście nie opadają. Jeśli jednak nie masz możliwości posadzenia roślin na miejscu ogrodzenia, albo po prostu chcesz natychmiastowego efektu,polecam wziać pod uwagę tasmy ogrodzeniowe: https://thermoplast.eu/produkty/tasmy-ogrodzeniowe/ Ma je firma Thermoplast.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...