Skocz do zawartości
Mróz Woda Borówka Truskawka Pomarańcza Morela Jabłko Ciemny zielony Ziemia Węgiel

Redakcja ZielonyOgrodek.pl

Administrators
 • Liczba zawartości

  52
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

Ostatnie wizyty

290 wyświetleń profilu
 1. Oczywiście, proszę zajrzeć najpierw do tych: https://www.starkl.pl/ https://www.sadowniczy.pl/
 2. Pielęgnować = przycinać? Sekatorem dwuręcznym lub nożycami do cięcia zywopłotu.
 3. Raczej nie, ale proszę zadzwonić i dopytać: https://www.zamek-lancut.pl/pl/Zwiedzanie
 4. Tak, większość pomidorów gruntowych można uprawiać w doniczkach. Proszę jednak pamiętać, by pojemnik był duży, wypełniony żyzną i przepuszczalną ziemią, a podłoże regularnie podlewane. Proszę wybierać odmiany samo kończące, bo one nie dorastają do wysokich rozmiarów, mają krzaczasty pokrój i najlepiej udają się w pojemnikach.
 5. Zdradzę, że ten floks to faworyt naszej redakcji. Wśród 33 zgłoszonych roślin jest tez kilka innych perełek. Nie możemy doczekać się wyników. Wstawimy Wam zdjęcia zwycięzców 🙂
 6. Pani Bogumiło, prosimy zatem o przepisy!!! 🙂 My też chętnie myśmy zrobili!
 7. Tak, mam w ogrodzie obie te rośliny i moje dwa koty nie są nawet nimi zainteresowane. Nie spotkałem się także nigdy z informacjami, by były toksyczne dla kotów.
 8. Nie wiem, ale zadałem pytanie na naszym profilu facebookowym. może ktoś będzie wiedział 🙂
 9. Nasiona kwiatów i warzyw ma dobrej jakości, ale nasiona traw tej firmy trudno kupić. Nie są popularne. Może ktoś z naszych forumowiczów je wysiewał?
 10. Redakcja ZielonyOgrodek.pl

  Funkie

  Zdania ogrodników co do czarnej tkaniny (agrowłókniny lub maty szkółkarskiej) są bardzo podzielone. Niektórzy chętnie ją stosują, bo skutecznie hamuje rozwój chwastów. Inni są jej wielkimi przeciwnikami, gdyż utrudnia życie organizmom glebowym. Ciekaw jestem, jakie będą opinie naszych forumowiczów. Osobiście zrezygnowałbym z układania tkaniny. Rośliny posadziłbym gęsto, a pomiędzy nimi wysypał porządną ściółkę z kompostu i ewentualnie warstwę kory. Wiązać się to będzie z odchwaszczaniem, w pierwszych latach, ale gdy roślin się rozrosną, chwastów będzie mniej. Jeśli jednak zdecyduje się Pani na tkaninę, to polecam przeczytać ten artykuł: https://zogrodemnaty.pl/agrowloknina-agrotkanina-i-geowloknina-w-ogrodzie-roznice-cechy-i-zastosowanie/
 11. Nie ma! Jedynym sposobem, by pozbyć się koniczyny i nie zaszkodzić roślinom ozdobnym (dwuliściennym) jest wyrywanie chwastów z korzeniami. Trzeba to robić wielokrotnie i dokładnie. Polecam dodatkowo ściółkowanie roślin dobrze rozłożonym kompostem.
 12. Redakcja ZielonyOgrodek.pl

  kompost

  Tylko w niewielkich ilościach!
 13. W tym roku roślinom doskwiera susza. Może Pani leszczyna ma niedobory wody? Dzieje się tak często na piaszczystych glebach z małą zawartością próchnicy. Zdjęcie rośliny pomogłoby nam zidentyfikować problem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...