Skocz do zawartości
Mróz Woda Borówka Truskawka Pomarańcza Morela Jabłko Ciemny zielony Ziemia Węgiel

Redakcja ZielonyOgrodek.pl

Administrators
 • Liczba zawartości

  80
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Redakcja ZielonyOgrodek.pl w dniu 20 Luty

Użytkownicy przyznają Redakcja ZielonyOgrodek.pl punkty reputacji!

Reputacja

1 Neutral

Ostatnie wizyty

1 186 wyświetleń profilu
 1. Przy zakupach internetowych (wysyłkowych) zawsze jest ryzyko tego, że rośliny, które otrzymamy będą różnić się od naszych oczekiwań. Na zdjęciach zwykle pokazane są owocujące (wyrośnięte) rośliny, a otrzymujemy małe sadzonki, często w stanie bezlistnym. Warto wcześniej zapytać sprzedawcę, jakie rośliny otrzymamy 🙂 Z doświadczenia wiemy, że jakość roślin w sprzedaży wysyłkowej (w większości przypadków) jest bardzo dobra! Oczywiście, to wszystko zależy od konkretnego sklepu. Warto wybierać polecanych sprzedawców, z dużym doświadczeniem i wieloma opiniami. wtedy będziemy mieli pewność, że rośliny będą dobrej jakości, a paczki będą odpowiednio zabezpieczone. Jeśli rośliny nie będą spełniały Pani oczekiwań, zawsze można złożyć reklamację.
 2. Po wyjęciu rurki z pnia drzewa otwór należy zabezpieczyć maścią ogrodniczą ze środkiem przeciwgrzybiczym i zatkać go drewnianym kołkiem.
 3. Aronię można rozmnażać przez sadzonki zdrewniałe. Oto kilka słów na ten temat: https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/uprawa-roslin/7023-sadzonki-zdrewniale-szybki-sposob-na-rozmnazanie-krzewow
 4. W artykule była nieścisłość. Już poprawiliśmy. Najlepsza do kiełkowania pestek mango jest mieszanka ziemi ogrodniczej, torfu i perlitu (2:1:1). Można kupić gotowe, lekkie podłoże do wysiewu.
 5. To szeflera 🙂 Tutaj kilka słów o jej uprawie: Uprawa szeflery w domu
 6. Nawóz z pokrzywy najlepiej stosować od wiosny do sierpnia raz w tygodniu.
 7. Proszę spróbować w najbliższym centrum ogrodniczym. Aronia to dość popularna roślina. Jeśli nie mają jej na stanie, to raczej będą mogli szybko ściągnąć. Można jeszcze kupić w sklepie internetowym Sadowniczy.pl lub wielu innych.
 8. Proszę zajrzeć na YouTube i zobaczyć ten film o przycinaniu róży pomarszczonej. Zobaczy Pani, jak to robić prawidłowo.
 9. Można, ale tylko wybrane gatunki i odmiany. Na początek proszę spróbować z rozplenicą. Oto kilka słów o jej uprawie w artykule: Rozplenica w doniczce
 10. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z uprawą kaki w ogrodzie? Chętnie rozwiniemy nasz artykuł o Wasze doświadczenia. Skorzystajcie z formularza pod artykułem i dodajcie treść lub zamieście komentarz na tym forum.
 11. Racja, w artykule jest błąd. Kret jest drapieżnikiem i nie interesują go korzonki. Już poprawiamy! Autor w ramach pokuty będzie przez miesiąc podgryzał korzonki! 🙂
 12. Hoja dość często pojawia się w Leroy Merlin. Można tez łatwo kupić ją w internecie, w sklepach wysyłkowych - np. w sklepie Zielony Parapet
 13. To charakterystyczne objawy rdzy gruszy powodowanej przez grzyb Gymnosporangium sabinae. Choroba na gruszy pojawia się tylko wtedy, gdy w sąsiedztwie gruszy rośnie jałowiec sabiński. Zachęcam do przeczytania naszego artykułu, gdzie radzimy, jak walczyć z ta chorobą - Rdza: groźna choroba gruszy. Jak wygląda i jak ją zwalczać?
 14. Proszę sprawdzić na stronie Związku Szkółkarzy Polskich: http://www.e-katalogroslin.pl/plants/4082,miskant-chinski-morning-light_miscanthus-sinensis-morning-light Po prawej stronie w zakładce "Producenci" znajdzie Pani listę szkółek. Warto także sprawdzić ofertę sklepów internetowych - np. Sadowniczy lub Albamar.
 15. Przyczyn może być wiele, ale najpewniej to wynik niewłaściwego podlewania: przesuszenia lub przelania. Niestety rośliny z supermarketu są często w kiepskiej kondycji i niewłaściwe warunki uprawy szybko powodują problemy. Bez zdjęcia trudno mi ocenić, czy z rośliny coś jeszcze będzie. Fikusy łatwo się regenerują, więc jeśli (jeszcze żyje) to po przesadzeniu i podlaniu szybko powinien wypuścić żywe pędy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...