Skocz do zawartości

Redakcja ZielonyOgrodek.pl

Administrators
 • Liczba zawartości

  84
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez Redakcja ZielonyOgrodek.pl

 1. Czy to był cyprys ogrodowy, czy domowy? Te domowe bardzo często przesychają i zamierają. Oto krótki poradnik uprawy: https://fajnyogrod.pl/porady/cyprys-domowy-w-doniczce-uprawa-pielegnacja-podlewanie-wymagania/
 2. Czy jest to lawenda francuska czy wąskolistna? Jeśli pędy są zbyt długie, to roślina wymaga przycięcia. Oto krótki poradnik: https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/przycinanie/7003-wiosenne-i-letnie-ciecie-lawendy
 3. Nie, nie powinno się tego robić. Producent przestrzega, by tak nie robić. Jest to napisane w instrukcji stosowania. My w teście zastosowaliśmy nawóz granulowany, który dodaliśmy do podłoża w doniczce. Wybraliśmy nawóz Osmocote, który działa przez 6 miesięcy. To wystarczy na cały sezon.
 4. Łatwo można kupić w internecie. Oto lista sklepów, gdzie można kupić. KLIK: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&channel=trow2&biw=1920&bih=966&tbm=shop&ei=SQ3OXrfsCe-vrgS8_puoDQ&q=automatyczna+konewka+Aquabloom+gardena&oq=automatyczna+konewka+Aquabloom+gardena&gs_l=psy-ab-sh.3...10729.12712.0.12970.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0....0...1c.1.64.psy-ab-sh..0.0.0....0.Hsky2y6i6ZI
 5. Boćwina to burak liściowy. Na zdjęciu to właśnie on, a nie rabarbar 🙂 Botwina to listki buraka korzeniowego.
 6. Po zimie trzeba przeprowadzić wertykulację, a następnie nawożenie, dzięki czemu trawnik szybko odzyska dobrą formę!
 7. Powinno być tak: "W powszechnej opinii bielenie wapnem niszczy larwy szkodników, jednak nie jest to prawdą, bo wapno nie posiada takich właściwości.". Zaraz to wyprostujemy 🙂
 8. Hmmm, najpewniej została sprzedana inna odmiana, niż ta pokazana na opakowaniu 😞
 9. Przy zakupach internetowych (wysyłkowych) zawsze jest ryzyko tego, że rośliny, które otrzymamy będą różnić się od naszych oczekiwań. Na zdjęciach zwykle pokazane są owocujące (wyrośnięte) rośliny, a otrzymujemy małe sadzonki, często w stanie bezlistnym. Warto wcześniej zapytać sprzedawcę, jakie rośliny otrzymamy 🙂 Z doświadczenia wiemy, że jakość roślin w sprzedaży wysyłkowej (w większości przypadków) jest bardzo dobra! Oczywiście, to wszystko zależy od konkretnego sklepu. Warto wybierać polecanych sprzedawców, z dużym doświadczeniem i wieloma opiniami. wtedy będziemy mieli pewność, że rośliny będą dobrej jakości, a paczki będą odpowiednio zabezpieczone. Jeśli rośliny nie będą spełniały Pani oczekiwań, zawsze można złożyć reklamację.
 10. Po wyjęciu rurki z pnia drzewa otwór należy zabezpieczyć maścią ogrodniczą ze środkiem przeciwgrzybiczym i zatkać go drewnianym kołkiem.
 11. Aronię można rozmnażać przez sadzonki zdrewniałe. Oto kilka słów na ten temat: https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/uprawa-roslin/7023-sadzonki-zdrewniale-szybki-sposob-na-rozmnazanie-krzewow
 12. W artykule była nieścisłość. Już poprawiliśmy. Najlepsza do kiełkowania pestek mango jest mieszanka ziemi ogrodniczej, torfu i perlitu (2:1:1). Można kupić gotowe, lekkie podłoże do wysiewu.
 13. To szeflera 🙂 Tutaj kilka słów o jej uprawie: Uprawa szeflery w domu
 14. Nawóz z pokrzywy najlepiej stosować od wiosny do sierpnia raz w tygodniu.
 15. Proszę spróbować w najbliższym centrum ogrodniczym. Aronia to dość popularna roślina. Jeśli nie mają jej na stanie, to raczej będą mogli szybko ściągnąć. Można jeszcze kupić w sklepie internetowym Sadowniczy.pl lub wielu innych.
 16. Proszę zajrzeć na YouTube i zobaczyć ten film o przycinaniu róży pomarszczonej. Zobaczy Pani, jak to robić prawidłowo.
 17. Można, ale tylko wybrane gatunki i odmiany. Na początek proszę spróbować z rozplenicą. Oto kilka słów o jej uprawie w artykule: Rozplenica w doniczce
 18. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z uprawą kaki w ogrodzie? Chętnie rozwiniemy nasz artykuł o Wasze doświadczenia. Skorzystajcie z formularza pod artykułem i dodajcie treść lub zamieście komentarz na tym forum.
 19. Racja, w artykule jest błąd. Kret jest drapieżnikiem i nie interesują go korzonki. Już poprawiamy! Autor w ramach pokuty będzie przez miesiąc podgryzał korzonki! 🙂
 20. Hoja dość często pojawia się w Leroy Merlin. Można tez łatwo kupić ją w internecie, w sklepach wysyłkowych - np. w sklepie Zielony Parapet
 21. Proszę sprawdzić na stronie Związku Szkółkarzy Polskich: http://www.e-katalogroslin.pl/plants/4082,miskant-chinski-morning-light_miscanthus-sinensis-morning-light Po prawej stronie w zakładce "Producenci" znajdzie Pani listę szkółek. Warto także sprawdzić ofertę sklepów internetowych - np. Sadowniczy lub Albamar.
 22. Przyczyn może być wiele, ale najpewniej to wynik niewłaściwego podlewania: przesuszenia lub przelania. Niestety rośliny z supermarketu są często w kiepskiej kondycji i niewłaściwe warunki uprawy szybko powodują problemy. Bez zdjęcia trudno mi ocenić, czy z rośliny coś jeszcze będzie. Fikusy łatwo się regenerują, więc jeśli (jeszcze żyje) to po przesadzeniu i podlaniu szybko powinien wypuścić żywe pędy.
 23. Podlewamy od góry. Woda swobodnie będzie spływać do niższych warstw, a rośliny rosnące po bokach będą ją pobierać korzeniami. W przypadku takiej kaskady warto podlewać podłoże często, a mało, tak by zawsze było lekko wilgotne. Jednorazowe podlanie dużą ilością wody (zwłaszcza na początku, gdy korzenie będą jeszcze niewielkie) może spowodować wymywanie ziemi.
 24. Jeśli w altance temperatura spada poniżej 0 stopni, to niestety nie można tam przechowywać cebulek i bulw letnich kwiatów. Jeśli nie ma Pan innych warunków to pozostaje przechowywanie w lodówce. Choć z początku wydaje się to dość "dziwne", to przecież cebulki i bulwy potrzebują właśnie takich warunków: tzn umiarkowanego chłodu, a lodówce temperatura zwykle nie spada poniżej 7 stopni. Radzę przechowywać suche cebulki w papierowych torbach i raz na 2 tygodnie sprawdzać ich stan.
 25. Zostawić na zewnątrz, osłonić styropianem, podlać i schować w zaciszne miejsce, a najlepiej zakopać do ziemi, by tam bezpiecznie przezimowała.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...