Skocz do zawartości
Mróz Woda Borówka Truskawka Pomarańcza Morela Jabłko Ciemny zielony Ziemia Węgiel
Pomocnik ogrodnika

Sprawdzone sposoby na ślimaki nagie

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czytelnika: W tym sezonie jest prawdziwa plaga ślimaków bez skorupek. Są dosłownie wszędzie. Codziennie rano widzę szary ślad po ich nocnym obżarstwie. nie wspomnę juz o moich roślinach, które wyglądają strasznie. Jak mogę się ich pozbyć? dodam tylko, że nie chcę stosować chemii!

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/ochrona-roslin/6210-sprawdzone-sposoby-na-slimaki-nagie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość słonecznica
Utopić w wiadrze może proponować tylko ten, kto nie miał z nimi do czynienia. Wydostanie się z takiego wiadra to dla nich żaden problem. Co do skuteczności zaproponowanego przez forumowicza posolenia, to i owszem, jest skuteczne, ale w przypadku dużej inwazji spowoduje w krótkim czasie zasolenie całej działki. Skuteczne jest tylko zbieranie i solenie w pojemniku lub nawet topienie w pojemniku z solanką i soli w niej musi być sporo, bo inaczej te większe dają radę wyjść. Zanim się jednak je wyzbiera (co trwa tygodniami i to o wyłącznie w mżawce lub o szarówce) to kręgosłup do rehabilitacji :((((

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Paweł
Każdego dnia zabijam ponad 100 ślimaków, przecinam sekatorem na poł, sypie solą,założyłem drut miedziany...nic nie pomaga. Obok mnie jest zapuszczona działka z trawą ponad metr wysokości- idealne środowisko dla ślimaków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Irma
Nie używam żadnej chemii, piwa, granulek..po co tracić pieniądze ? Codziennie rano zbieram je do słoika, wysypuję na beton i rozdeptuję drewniakami na miazgę. Później koleżanka zmywa to szlauchem i po zawodach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Romek z Łomży
Zauważyłem, że tych dużych ślimaków to kosy nie jedzą , szkoda. Ciekawe czy sa za duże dla kosów, czy może nie wiedzą, że to też są ślimaki, jak te w skorupkach? Ale jak te ślimaki wyrzuciłem na drogę, to sroka byłą nimi zainteresowana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Maria
Slimaki pojawily sie w moim ogrodzie w momencie gdy zaczelam kupowac ziemie w workach w sklepach ogrodniczych. Zatrzesienie slimakow roznych odcienie brazu bez skorupek i masa winniczkow oraz zatoczkow. Ta ziemia jest sprzedawana z jajami slimakow i one nam pozniej wylaza i pustosza ogrody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ogrodniczka
Ja przecinam ślimaka na pół nożem i zostawiam dla odstraszenia, wystarczy mocno nakłuć nożem i "wykrwawi się"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Hunter
U nas były ich setki tysiace w ogrodzie i przyległych polach A nawet podwórku....W końcu jedna rzecz faktycznie odniosła skutek i to po zaledwie kilku godzinach, środek marki agrecol o nazwie slimatox 5gb. Na drugi dzień od wieczornego rozsypania granulek, 80% slimakow poniosla klęskę. A metod próbowaliśmy już przeróżnych innych lecz bezskutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi