Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Działki ROD: 10 faktów, które zaskoczą nawet doświadczonych działkowców


Rekomendowane odpowiedzi

Marzysz o własnym kawałku ziemi, gdzie będziesz mógł odpocząć od miejskiego zgiełku, uprawiać warzywa i cieszyć się naturą? Działki ROD to idealne miejsce dla Ciebie! Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, poznaj 10 kluczowych zasad, które pomogą Ci uniknąć nieporozumień i cieszyć się "działkowaniem" w pełni. Oto wszystko, co musisz wiedzieć!


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/zakladanie-ogrodu/15190-dzialki-rod-10-faktow-ktore-zaskocza-nawet-doswiadczonych-dzialkowcow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz dodany przez Działkowiec:
Przede wszystkim trzeba przed zakupem(jest to dzierżawa a nie własność)przyjrzeć się się osobom (tzw.prezesom) większość to ludzie z poprzedniej epoki i odmłodzić struktury poczynając od Warszawy.Przeczytać regulamin gdzie dowiecie się ,że działkowiec praktycznie nie ma żadnych praw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz dodany przez Tosia:
No cóż, nie wiem czy lepiej nie kupić kawałka własnościowej ziemi za miastem i ją zagospodarować wg własnego uznania Jestem wówczas właścicielem w 100%. Niestety, ale na mojej działce ciągle wychodzą nadużycie finansowe i nieścisłości z płatnościami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz dodany przez Łysoń:
Mowa o historii rod ? A przecież dawniej nie było rodzinnych , a pracownicze ogrody działkowe !! A ogrodów nie będzie przybywać , a ciągle ubywają . Zabiera się ogrody pod drogi, domy ,sklepy i inne ! Niby powinno się odbudować zabrane ogrody , ale władze miast mówią,że nie mają terenu i tyle ! Mnie w Krakowie zabrano ogródek pod s7 i nie odtworzono choć chciałem ! A odszkodowanie to poniżej krytyki. , dyżur gorzej niż za Stalina ! Przykładowo : prawdziwa szklarnia z metalową konstrukcją wymiar 6m na 4 m cała na fundamencie z wieloma oknami w ścianach i dachu wycena 3 ts złotych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz dodany przez Iza:
Nim kupisz działkę zorientuj się z kto ma działki obok bo zamiast odpoczywać będziesz musiał znosić smród naprawianych kosiarek, skuterów i palonych śmieci w piecach.Szczekanie psów i wrzaski stada dzieci które niemal włażą na twoją działkę.Kwiat które przywiozłem z Holandii dopiero zobaczyłem po 3 latach bo wcześniej nie zdążyły rozkwitnąć,zostały zerwana a nawet wyrwane z cebulkami.Głeboko więc się zastanówcie nim kupicie OKAZYJNIE działkę. Jest też inny motyw a mianowicie działkowcy sezonowi, którzy przyjeżdżają na wakacje i slyszysz przez cały sezon disco polo a do tego rozsanczalne szamba i zasrywają okolicę i jakoś nikt nie chce tego tematu podjąć. Lepiej więc kupić kawałek ziemi za miastem która jest twoją własnością i mieć święty spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...