Skocz do zawartości
Mróz Woda Borówka Truskawka Pomarańcza Morela Jabłko Ciemny zielony Ziemia Węgiel
Pomocnik ogrodnika

Grabienie liści: po co grabić i co z nimi zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Jesień w pełni zawitała do naszych ogrodów. Z drzew nieustannie opadają liście, tworząc przepiękne różnokolorowe dywany. Dowiedz się, co zrobić z tak dużą ilością liści?

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/prace-w-ogrodzie/996-grabienie-lisci-po-co-grabic-i-co-z-nimi-zrobic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość JaxCo
Grabic z trawnika tak A reszta na wiosnę ja k są wilgotne i przemrożone na kompost za rok nawet dębowa sie rizloża A sucho to i 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MagdalenaW
Ja zawsze grabię liście, daję je do takiego fajnego składanego kosza ogrodowego z Cellfastu i potem je wrzucam do kompostownika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jadzia54
Ja większość liści wrzucam do kompostownika ale małą częśc odkładam na schronienie małego jeża który postanowił zamieszkać w kącie mojego ogrodu. Przy okazji chciałabym też polecić nowe grabie które sobie kupiłam na ten sezon jesienny- wcześniejsze szybko mi się łamały (chodzi o te pazurki które zbieraja liście) ale teraz kupiłam sobie super leciutkie grabie z cellfast. są strasznie wytrzymałe i dobrze zbierają liście- bardzo polecam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jadzia54
... (chodzi o te pazurki które zbieraja liście) ale teraz kupiłam sobie super leciutkie grabie z cellfast. są strasznie wytrzymałe i dobrze zbierają liście- bardzo polecam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sonia
Jesienią grabię liście co drugi dzień. Zebrane liście przeznaczam na kompost. Podobnie jak w przypadku innych prac ogrodowych, wybieram narzędzia od Cellfast.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jzaborski57@gmail.com
Gdzie można zakupić matę ogrodową do grabienia liści taką pomarańczową jak na zdjęciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adam S
Szanowni Koledzy, Uprzejmie informuję, że Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 80, poz. 563) zostało uchylone i obowiązuje: Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719). Pozdrawiam, Adam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Martyna
Nie przeszkadza mi grabienie liści, lubię pracę w swoim ogrodzie. Teraz gdy liści jest dużo zbieram je do specjalnych worków garden-bag, które mam z amid i stoją w workach przez całą zimę. Coraz wsypie do nich preparaty na rozkład i na wiosnę będę miała kompost pod drzewka czy kwiaty. Ekologia przede wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Laura
Co roku zbieram liście na kompostownik, w tamtym roku kupiłam duze grabie z Cellfast więc bez problemu moge je przenosić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi