Skocz do zawartości

Grabienie liści: po co grabić i co z nimi zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Jesień w pełni zawitała do naszych ogrodów. Z drzew nieustannie opadają liście, tworząc przepiękne różnokolorowe dywany. Dowiedz się, co zrobić z tak dużą ilością liści?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/prace-w-ogrodzie/996-grabienie-lisci-po-co-grabic-i-co-z-nimi-zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 1 month later...
Gość Jadzia54
Ja większość liści wrzucam do kompostownika ale małą częśc odkładam na schronienie małego jeża który postanowił zamieszkać w kącie mojego ogrodu. Przy okazji chciałabym też polecić nowe grabie które sobie kupiłam na ten sezon jesienny- wcześniejsze szybko mi się łamały (chodzi o te pazurki które zbieraja liście) ale teraz kupiłam sobie super leciutkie grabie z cellfast. są strasznie wytrzymałe i dobrze zbierają liście- bardzo polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jadzia54
... (chodzi o te pazurki które zbieraja liście) ale teraz kupiłam sobie super leciutkie grabie z cellfast. są strasznie wytrzymałe i dobrze zbierają liście- bardzo polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią grabię liście co drugi dzień. Zebrane liście przeznaczam na kompost. Podobnie jak w przypadku innych prac ogrodowych, wybieram narzędzia od Cellfast.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Szanowni Koledzy, Uprzejmie informuję, że Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2006 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 80, poz. 563) zostało uchylone i obowiązuje: Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719). Pozdrawiam, Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Martyna
Nie przeszkadza mi grabienie liści, lubię pracę w swoim ogrodzie. Teraz gdy liści jest dużo zbieram je do specjalnych worków garden-bag, które mam z amid i stoją w workach przez całą zimę. Coraz wsypie do nich preparaty na rozkład i na wiosnę będę miała kompost pod drzewka czy kwiaty. Ekologia przede wszystkim :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 3 weeks later...
Palenie liści to totalna głupota! Jest to szkodliwe dla ogrodu, nieprzyjemne dla sąsiadów i niezgodne z przepisami. Nie traktujcie liści jak odpadów, ale postarajcie się je wykorzystać. W moim ogrodzie nie marnuje się żaden liść. Służą jako okrycie dla wrażliwych cebulek i korzeni, a po przekompostowaniu zasilają glebę jako żyzna ściółka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Popularne aktualnie

  • Odpowiedzi

    • Gość Elżbieta
      Gość Elka, czy roslina jest bezpieczna dla kotow, tzn. czy nie jest toksyczna. Pozdrawiam i bede wdzieczna za odppowiedz
    • Gość Małgorzata
      Dużo informacji praktycznych ale nie dowiedziałam się czy mając kwiat w domu który kwitnie nie podano czy, kiedy i jak go podlewać
    • Gość Monika
      Brak mi informacji o pierwszym przesadzaniu, czy też dobrze uczknac i przesadzić?
    • Szeflera drzewkowata (Schefflera arboricola) to wysoki krzew należący do rodziny araliowatych (Araliaceae). Jej ojczyną jest m.in. Tajwan, ale ze względu na duże walory ozdobne, bywa też uprawiana jako roślina doniczkowa, a w cieplejszym klimacie także ogrodowa. Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/katalog-roslin/do-wnetrz/9486-szeflera-drzewkowata
    • Gość B Wochowska
      od miesiąca gubi liście moja dracena i wygląda zle czy mam ją wyrzucić czy da się uratować?
    • Gość Piotr
      Polecam do naprawy tarasu firmę Novo Deck z Warszawy. Telefon 501 12 12 30 Mają też profil na fb/Novo Deck. Robią tarasy wentylowane i inne.
    • Maliny: Maliny można rozmnażać na wiele sposobów, ale najprostszym i najpopularniejszym jest rozmnażanie przez sadzonki pędowe. Aby to zrobić, należy wybrać zdrowe i silne pędy z ostatniego sezonu wegetacyjnego, które nie są chorobowo zmienione. Następnie należy odciąć dolną część pędu i posadzić go w glebie, najlepiej na jesieni, około 10 cm w ziemi. Wiosną powinny pojawić się nowe pędy, co oznacza, że sadzonki zakorzeniły się. Porzeczki: Porzeczki można rozmnażać przez sadzonki lub przez sadzonki pędowe. Aby rozmnażać przez sadzonki, należy wybrać zdrowe i silne pędy z ostatniego sezonu wegetacyjnego i odciąć je od krzewu wczesną wiosną, przed rozwojem liści. Następnie należy umieścić je w ziemi na głębokości około 10 cm i podlać. W ciągu kilku tygodni powinny pojawić się nowe pędy, co oznacza, że sadzonki zakorzeniły się. Najlepiej moim zdaniem po prostu kupić sadzonki porzeczki https://www.podkarpackiesady.pl/23-porzeczki Dostaniesz je tutaj. 
    • Jak chcesz żyć zdrowo, komfortowo i względnie tanio, to rekuperacja jest praktycznie koniecznością. Klimatyzacja to oddzielna sprawa. Tutaj ogólnie warto bo to nieduże pieniądze a po co się smażyć w lecie. Oczywiśćie duże znaczenie ma też kto Ci zamontuje klimatyzację 🙂 Dobrze jest zdecydować się na firmę z doświadczeniem. Od siebie polecam montaż klimatyzacji Lublin w tej firmie.  Znajdziesz tutaj kontakt do doświadczonej ekipy, która powinna podpowiedzieć co jest najlepszym rozwiązaniem. 
    • Pierwsze zapoznaję się z takim pojęciem 🙂
    • Postęp technologiczny dał nam wiele ciekawych możliwości. Warto też zastanowić się nad bezpieczeństwem ponieważ w dzisiejszych czasach może nas spotkać wszystko. W zasadzie to montaż monitoringu możemy przecież zrobić we własnym zakresie. Potrzebna jest do tego głównie wiedza z zakresu tego jak działa prosta elektronika. Wszystkie potrzebne akcesoria do monitoringu - https://e-media.com.pl/Akcesoria-do-monitoringu-c412 znajdziemy w internecie, w bardzo atrakcyjnych cenach. Parametry kamer na jakie trzeba zwrócić uwagę to jakość nagrywania oraz wymagane miejsce na dysku twardym. W ten sposób będziemy mogli łatwo obliczyć ile dysków twardych trzeba będzie nabyć. Lepiej jest dopłacić do modeli jakie są przystosowane do pracy 24/7. Otrzymamy też zazwyczaj na nie dłuższą gwarancję.
  • Kto jest online? (Zobacz pełną listę)

    Brak zarejestrowanych użytkowników online

×
×
  • Dodaj nową pozycję...