Skocz do zawartości

Nowy Roundup bez glifosatu! Naturalna alternatywa


Rekomendowane odpowiedzi

Czy możliwe jest skuteczne zwalczanie chwastów bez użycia glifosatu? Naturalnie, że tak! Roundup AntyChwast TOTAL zawiera naturalną substancję aktywną: kwas pelargonowy, który jest równie skuteczny, jak glifosat, ale w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego. Czy jesteś gotowy na nowy Roundup?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/ochrona-roslin/12015-nowy-roundup-bez-glifosatu-naturalna-alternatywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Kwas pelargonowy - jest napisane w artykule. Trzeba pamiętać tylko, że glifostat (który tak naprawdę jest dziś sprzedawany w kilkunastu różnych produktach w polsce) ma jedną istotną cechę - niszczy też korzenie. Kwasy natomiast niszczą to co nad korzeniami więc może za jakiś czas jakiś mocny chwast odrosnąć. No ale coś za coś. To samo jest też w substralu anychwast - ta sama substancja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem inne preparaty z kwasem pelargonowym. Powiem tak: tradycyjny Roundup (z glifosatem) to herbicyd totalny - zniszczy wszystko i nic nie odrośnie! Ten eko to jakaś opcja, dla tych, którzy w ogrodzie chcą działać bardziej subtelnie. Działa, nie powiem, ale to nie jest napalm w płynie, jak stary dobry Roundek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gość Michał
Roundup to przykład marki, która bez zmrużenia oka wytrułaby całą populację, byle tylko zyski szły do góry. Prawnicy, którzy sądowymi trikami bronili kłamstw o nieszkodliwości produktów za cenę życia niewinnych ludzi. To jest Roundup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EXpert
Widzę, że tu sami eksperci, którzy czerpią swoją fachową wiedzę z Youtuba i bredni z netu. Czy ktoś z Was zajmuje się środkami ochrony roślin zawodowo, testuje je w laboratorium, w testach polowych? Czy ktoś z Was podpiera swoje tezy badaniami naukowymi? W necie jest mnóstwo informacji o rakotwórczych właściwościach glifosatu, ale ostatnie badania tego nie potwierdzają! Ktoś z Was słyszał, że ktoś, gdzieś, kiedyś znał kogoś, kto czytał że roundup zabija, ale nikt nie ma żadnych pewnych dowodów, tylko domysły i bicie piany internetowych trolli. Poza tym, czepianie się nowego produktu (o zupełnie innym składzie) tylko dlatego, że ma tę samą nazwę, jest śmieszne. Pozdrawiam wszystkich samozwańczych ekspertów internetu i zapraszam do poczytania oficjalnych informacji na: https://ec.europa.eu/transparency/regdoc/rep/3/2017/PL/C-2017-8414-F1-PL-MAIN-PART-1.PDF oraz https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/pl/MEMO_17_5192
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yolla
Nie rozumiem tych, którzy biją pianę. Niektórzy piszą te komentarze chyba tylko po to, by coś poklepać po klawiaturze. Nie lubisz Roundupu z glifosatem - spróbuj tego bez glifosatu. To zawsze jakaś alternatywa. Kwas pelargonowy to skuteczna substancja chwastobójcza, stosowana przez wielu producentów, nie tylko w produkcie AntyChwast Total. Poszukajcie w sieci, a znajdziecie całą masę odpowiedników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anna
Yolla, to że ja nie chcę stosować glifosatu niestety nie ma wielkiego znaczenia jeśli na działce obok sąsiad radośnie opryskuje wszystko co mu się nawinie. Preparaty z glifosatem powinny być zakazane, niestety wielkie koncerny są zbyt silnym lobby i będą nas truły w nieskończoność tylko po to żeby potem sprzedać nam leki na choroby które sami wywołali. Jeśli ktoś chce stosować nietoksyczny i tani środek na chwasty to polecam zwykły ocet. Przez chwilę śmierdzi, ale też zabija wszystkie zielone rośliny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 6 months later...
czy firma Bayer do której należy teraz Monsanto sprzedała nazwę środka. Dziwne, każdy chroni patentem a tu proszę produkują środki wszyscy pod nazwą Raundup.Większość na to się nabierze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
Straszna dyskusja tu się wywiązała i chyba większość czytelników nie przeczytała nawet artykułu, który komentuje :) To nie jest tekst o glifosacie, ale o jego zamienniku. Nie ważne, czy jesteś przeciwnikiem Monsanto i obwiniasz go za raka... W tym artykule skupili się na czymś innym - na bardziej naturalnej substancji aktywnej pod znaną nazwą. To zwykły marketing, kiedy firma wykorzystuje znaną markę, aby sprzedaż inny produkt. Tak czy siak - kwas pelargonowy działa skutecznie a z glifosatem nie ma nic wspólnego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Popularne aktualnie

  • Odpowiedzi

    • Delikatny szlif, papier 220-240 na żyrafę. I wolne obroty. Potem grunt i Śnieżka grunt. To gęsta farba, fajnie się sprawdzi. Ja tak zrobiłem już w dwóch pomieszczeniach i jest git https://sklep.klingspor.pl/content/80-kiedy-warto-zastosowac-arkusze-scierne Na tej stronie jest ogólnie wiele porad na temat tego jaką gradację arkuszy ściernych wybrać.
    • Komentarz dodany przez Agnieszka: Scindapsus bardzo dobrze rośnie w cieniu. Aż za dobrze, rośnie jak wariat po prostu 😉
    • Cześć. Mam do przetransportowania piłę stołową. Niestety nie wiem za bardzo jak temat ogarnąć. Myślałam by jakoś przewieźć ją dostawczym samochodem, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł. A Wy jakie macie na to rady ? Wiem, ze na pewno będzie ją trzeba jakoś zabezpieczyć, może czymś takim jak linki celne https://muntech24.pl/pl/c/Linki-celne/252 ? Co o tym myślicie ?  
    • Upewnij się, że firma posiada nowoczesne narzędzia, technologię i sprzęt do produkcji i montażu konstrukcji reklamowych. Wykorzystywanie zaawansowanych technologii pozwoli na wykonanie wysokiej jakości produktów. Przyjrzyj się zakresowi usług oferowanych przez firmę. Niektóre firmy mogą oferować kompleksowe usługi, takie jak projektowanie, produkcja, montaż, a także serwis i konserwacja konstrukcji reklamowych. Wybierając taką firmę, możesz mieć pewność, że cały proces będzie zarządzany w sposób kompleksowy. Możesz skontaktować sie na przykląd z nimi https://mocniwreklamie.pl/konstrukcje-reklamowe-warszawa/
    • Co do wytrzymałości torb biodegradowalnych, to zależy to od jakości materiału, z którego są wykonane. W zależności od producenta i rodzaju torby, mogą one być równie wytrzymałe lub nawet bardziej wytrzymałe niż tradycyjne torby plastikowe. Warto jednak pamiętać, że torby biodegradowalne powinny być stosowane wielokrotnie, aby zminimalizować wpływ na środowisko. https://www.emgraf.pl/torby-typu-koszulka.html W tym miejscu mogą pomóć w doborze odpowiednich.  Przy wyborze torb biodegradowalnych warto zwrócić uwagę na ich certyfikaty i pochodzenie. Istnieją różne rodzaje certyfikatów, które potwierdzają, że torby są biodegradowalne i/lub kompostowalne. Ważne jest również, aby wybierać torby biodegradowalne pochodzące z recyklingu lub z materiałów biodegradowalnych, takich jak skrobia kukurydziana lub celuloza, zamiast z surowców naftowych.
    • Ściółka z drobnego żwirku będzie idealna. Nie więcej niż 2-3 cm, by doniczka nie była za ciężka.  Warto umieścić ją na podstawce na kółkach. wtedy na czas zimowania może wygodnie "odjechać" 🙂
    • Nie spotkałem się z tym, by kwiaty bodziszków zmieniały kolor (ale nie mam dużego doświadczenia w ich uprawie). Poczekajmy, może ktoś będzie wiedział, czym to jest spowodowane. 
    • Tak, można. Nawóz do pelargonii (czyli roślin obficie kwitnących) będzie także odpowiedni do potrzeb kwitnących begonii.  Jednak gatunki begonii o dekoracyjnych liściach (te, które nie kwitną lub kwitną bardzo rzadko) lepiej zasilać nawozami "do roślin zielonych" lub "do roślin o dekoracyjnych liściach".
    • Komentarz dodany przez Kostek: A czy można begonie nawozić nawozami do pelargonii?
    • Begonie to efektowne rośliny, którymi można ozdabiać domowe parapety, pojemniki na balkonach i tarasach oraz ogrodowe rabaty. Gatunków i odmian jest wiele. Niektóre mają ozdobne kwiaty, a inne też ciekawie wybarwione i kształtne liście. Zobacz, jak i kiedy nawozić begonie, by cieszyć się nimi przez długi czas! Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/nawozenie/4017-jak-nawozic-begonie
  • Kto jest online? (Zobacz pełną listę)

    • Brak zarejestrowanych użytkowników online
×
×
  • Dodaj nową pozycję...