Skocz do zawartości

Nawierzchnie ogrodowe: przegląd materiałów na podjazdy i ścieżki ogrodowe


Rekomendowane odpowiedzi

Mnogość materiałów na nawierzchnie ogrodowe może przyprawić o zawrót głowy, jednak wybór właściwego wcale nie musi być trudny. Najprostszym sposobem na harmonię wokół domu jest wykończenie podjazdu i ścieżek materiałem pasującym do elewacji budynku. Poza tym, uniwersalne są trakty jednobarwne, nie przykuwające uwagi, za to wyglądające estetycznie.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/architektura/nawierzchnie-i-tarasy/3599-nawierzchnie-ogrodowe-przeglad-materialow-na-podjazdy-i-sciezki-ogrodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe inspirację. Ja zdecydowałem się na klasyczne płyty wielkowymiarowe z bruk betu. Ciężko było z wyborem bo oferta jest spora, ale w końcu wybrałem gładkie z serii prestige
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Herold
Te szerokie płyty z bruk betu to można swobodnie ustawić w ogrodzie, żeby oszczędzić nieco zieleni, bo jak wszystko się robi kostką no to powodzenia. Polecam też palisady, są tanie, a dodają dużo estetyki w ogrodzie, jak się na nich zasadzi kwiaty jakieś, albo zrobi się takie pseudo klify, to już jest coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
Gość Maleute
Bruk bet pierwsza klasa, rok temu robiłem taras a teraz będę robić podjazd pod garaż, mają fajny wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Drewno uważam za kiepski pomysł chyba że ktoś ma czas każdego sezonu skrobać, malować i impregnować . Niestety teras po zakupie domu był juz gotowy, gdybym miała wybór byłby wykonany z zupełnie innego materiału. Podejrzewam, ze za kilka lat będę musiała powierzchnię na tarasie wymienić. Bo pomimo regularnej impregnacji moje drewno nie wyglada tak dobrze. 

O wiele lepsza jest deska tarasowa kompozytowa. Taką ma moja siostra i ma mniej problemów niż ja.  Deska wyglada bardzo dobrze, nie widać praktycznie użycia, jest bezobsługowa i wyglada praktycznie tak samo jak drewno. Siostra kupowała w markecie (w Leroy Merlin konkretnie do którego dałam tutaj link na górze). 

taraskompozytowy1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...