Skocz do zawartości
Mróz Woda Borówka Truskawka Pomarańcza Morela Jabłko Ciemny zielony Ziemia Węgiel
Pomocnik ogrodnika

Jak wybrać najlepszą mieszankę nasion traw?

Rekomendowane odpowiedzi

Na rynku dostępnych jest wiele mieszanek nasion traw gazonowych (na trawniki). Różnią się one ceną, przeznaczeniem oraz składem. Oto kilka rad jakie nasiona powinny znaleźć się w ich składzie, a jakich należy bezwzględnie unikać.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/trawniki/787-jak-wybrac-najlepsza-mieszanke-nasion-traw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anna
Dobre nasiona oferuje firma Polan. To sprawdzona firma. Zawsze mam dorodne plony warzyw i przepiękne kwiaty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Gość Anna napisał:

Dobre nasiona oferuje firma Polan. To sprawdzona firma. Zawsze mam dorodne plony warzyw i przepiękne kwiaty.

Nasiona kwiatów i warzyw ma dobrej jakości, ale nasiona traw tej firmy trudno kupić. Nie są popularne. Może ktoś z naszych forumowiczów je wysiewał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość adam
dla mnie hitem nr 1 jest trawa samozgeszczajaca. redakcja pisała o niej na wiosnę. skusiłem się nie nią i nie załuje.troche trzeba było poczekac ale kupowałem z myslą o tym efekcie na długi czas. mialem juz doscy corocznych dosiewek i pitolenia sie z tanimi trawami. najpierw ruszyła powoli, troche nierownomiernie ale pogoda w kwietniu i maju była kiepska (zimne noce, zimna gleba). no ale potem jak ruszyła to rzeczywiście jest MEGA. lepiej niż w opisie u Rafała https://poradnikogrodniczy.pl/trawa-samo-zageszczajaca-substral.php I jeszcze istotna rzecz. chodzi o skład, nie jestem jakimś wielkim ekspertem ale w żadnej innej trawie nie ma np. zycicy rozłogowej (rpr). Za to mozna tam trafic takie "cuda" jak kostrzewa trzcinowa czy tymotka łakowa. Dramat ! to są trawy pastewne. takie chwasty dostajemy jak się chce tanio.Należy pamiętać, że trawę się hoduje a nie produkuje. niestety nie ma w polsce dobry hodowców, bo to po prostu kwestia wielu lat i duzych pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Witek
Tez skusilem sie na polecana przez redalkcje trawa samozageszczajaca substrala (tyllo dlatego ze was czytam i cenie od dawna). Zrobiłem trawnik na początku września (tak, to lepszy czas niż wiosna). Ciepła gleba, dobrą wilgotność. Po tygodniu pierwsze kielkowanie ale na początku nierówno -różne podgatunki. Dziś po 1,5 miesiąca jest niesamowity trawnik -piękny, gęsty, głęboka zieleń. Zero chwastów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jędr
Polecam jakość i efekt jesli skupimy się tylko na cenie, to fakt, jest droższa od przeciętnej. dla tych co chcą kupić tanio nie jest to więc trawa do polecenia. dla tych co szukaja jakości i efektu koncowego jak najbardziej. robilem już u siebie kilka razy trawnik i jest roboty od chol... jeśli chcesz zrobić dobrze. ja więc policzyłem tak, że wkładam czas, wysiłek i też kasę w przygotowanie dlatego koszt trawy na końcu jest niewspółmierny do inwestycji. wolę zapłacic nieco więcej i mieć święty spokój na długo. dla takich więc jest ta trawa, którzy cenią jakość, swoją pracę, potrafią liczyć i chcę efektu. u mnie teraz jest wow !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mario
dla mnie trawka samozagezzcajaca substrala to najepsza jaka do tej pory mialem. warto zreszta zobaczyc opinie nie tylku to na portalu ale w filmy w zielonympogotowi chocby. no ale przechodzac do opisu. Zacznę od tego że pogoda była malo sprzyjającą w kwietniu,szła w.górę wolno. Jak to zawsze bywa przy wertykulacji i ruszenia gleby, wyszły też nasiona chwastów. Wtedy je potrakowalem selektywnym. Te miejsca zagescila trawa i to jej pierwszy plus. Potem dobrze poradziła sobie z.suchym latem, nawet bardzo. To drugi plus. Na koniec jak sie mocno ukorzenila to stała się naprawdę bardzo gęsta i mocna. Trzeci. To w.sumie najważniejsze. Warta ceny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi