Skocz do zawartości
Mróz Woda Borówka Truskawka Pomarańcza Morela Jabłko Ciemny zielony Ziemia Węgiel
Pomocnik ogrodnika

Jagoda kamczacka

Rekomendowane odpowiedzi

Jagoda kamczacka (Lonicera caerulea var kamtschatica) to odmiana wiciokrzewu sinego. Krzew należy do rodziny przewiertniowatych (Caprifoliaceae). W środowisku naturalnym występuje w północnowschodniej Azji. W Polsce jest znany z uprawy.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/katalog-roslin/owocowe-warzywne/9850-jagoda-kamczacka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Mam jagodę kamczacką odmianę WOJTEK i bardzo ją lubię!!! To polska odmiana i świetnie rośnie. Na początku słabo owocowała, bo potrzebny jest pyłek z innej odmiany. Dokupiłem odmiany ATUT i DUET, bo mają podobny czas kwitnienia. Mam teraz 6 krzaczków po 2 każdej odmiany. Polecam jagodę kamczacką, bo jest bezproblemowa i dobrze zimuje (choć ostatnio to zimy prawie nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Kto jest online? (Zobacz pełną listę)

Brak zarejestrowanych użytkowników online

• Odpowiedzi

• Gość Jamaika
      Niestety ćma bukszpanowa zaatakowała Warszawę w 2017roku. Przywozi się chłam z Holandii i Chin bez atestów. Lotnisko obok gdzie nie ma dezynfekcji. Bukszpany niestety muszę wyciąć, bo nie będę się truł opryskiem. Mechaniczne zbieranie to prace syzyfowe. Co dwa tygodnie trzeba pryskać mocnym środkiem, który niewiele skutkuje. Pajęczynę się trudno zbiera, a pułapki feromonowe to półśrodek.
    • Bukszpan wiecznie zielony (Buxus sempervirens) jeszcze do niedawna znajdował się w czołówce roślin wykorzystywanych do tworzenia żywopłotów. Obecnie wciąż jest gatunkiem popularnym, chociaż jego znaczenie spada z roku na rok na korzyść m.in. żywotników, grabów i cisów. Jest to nie tylko kwestia mody, ale coraz większych problemów bukszpanów ze szkodnikami żerującymi na liściach, szczególnie ćmy bukszpanowej. Podpowiadamy, jak radzić sobie z tym problemem! Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/ochrona-roslin/11609-cma-bukszpanowa-i-inne-szkodniki-bukszpanow
    • Gość Olla
      Zrobię taki! Fajny poradnik. Dziękuje. Mam tylko jedno pytanie - gdzie kupić taki słój i nie widać miliona monet? W Biedronce i w Leroy Merlin są ogrody w szkle, ale bardzo drogie. Szukam pustych pojemników.
    • Zakładanie tzw. ogrodów w szkle to coraz modniejszy sposób na uprawę roślin doniczkowych w domu. Naczynie, odpowiednio dobrane do wnętrza, swym kształtem dodaje pomieszczeniom charakteru. Jednak nie wszystkie rośliny można uprawiać w szklanych słojach. Od doboru gatunków i pielęgnacji zależy sukces całego przedsięwzięcia. Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/dom-i-balkon/rosliny-w-mieszkaniu/11766-jak-zalozyc-ogrod-zamkniety-w-szkle
    • Gość Leszek Wosik
      Świetne kompendium wiedzy o cisach. Polecam
  • Dodaj nową pozycję...