Skocz do zawartości
Mróz Woda Borówka Truskawka Pomarańcza Morela Jabłko Ciemny zielony Ziemia Węgiel
Pomocnik ogrodnika

Czy warto kupować rośliny w supermarkecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Nikogo już nie dziwi widok żywych roślin w sklepie spożywczym. Od kilku lat w większości placówek dużych sieci można kupić rośliny doniczkowe – zarówno te do wnętrz, jak i do ogrodu. Jednak czy warto kupować rośliny w supermarketach? Jakie gatunki wybierać i na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/zakladanie-ogrodu/6530-czy-warto-kupowac-rosliny-w-supermarkecie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zawiedziona IKEĄ
Kupiłam w IKEI dwa aloesy i jedną fioletową campanulę (tzw. dzwoneczki). Dbałam o nie jak mogłam, ale campanula nie wytrzymała dwóch miesięcy, a aloesy pół roku. Już nigdy nie kupię w IKEI żadnej doniczkowej rośliny. Może zwyczajnie miałam pecha :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość EM
Odnośnie Ikei mam storczyka z tego sklepu od 2008 roku. Rośnie, kwitnie, nawet się ostatnio rozmnożył przez keiki :) Trzeba się po prostu dogadać ze swoimi roślinami. Faktem jednak jest, że trafiające do marketów mają słabą obsługę i często są na dopalaczach (chemia, mocne oświetlenie itd.) Grunt to próbować i hodować zieleń

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jołania
Może ja nie mam ręki do kwiatów, ale ja zabijam wszystko co zielone w doniczce! Staram się dbać o rośliny, ale zupełnie mi to nie wychodzi! Znajomi kupili mi kiedyś na urodziny "żywe kamienie", ale szybko okazało się, że je tez można zabić :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gabi
Ja kupuję. Czasem nawet świadomie kupię w okazyjnej cenie coś co już wyglada kiepsko, jest przelane albo ma małego grzyba, z nadzieją, że taką roślinę odratuję. Bywa różnie. Mam piękną dracenę z Ikei, która ma już 4 lata i nigdy nie było z nią problemu, mam aloes z Ikei, który w 2 lata rozrósł się niesamowicie. Ale zdarzyło mi się kupić kwiat, który nie przetrwał miesiąca. Czasem warto zaryzykować, wszystko zależy od ceny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi