Skocz do zawartości

Kolorowe szczepione kaktusy | Jak powstają? Jak o nie dbać?


Rekomendowane odpowiedzi

Kaktusy to fantastyczne rośliny o najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Dawniej polecane głównie dla osób, które nie mają „ręki do roślin” lub czasu, aby się nimi zajmować, a dziś prawdziwy hit. Doskonale wyglądają w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach oraz świetnie się sprawdzają w biurach. Przy niewielkim wysiłku potrafią utrzymywać się latami, oferując swój ciekawy wygląd. Szczególnie popularne są kolorowe kaktusy szczepione. Jak powstają kolorowe kaktusy? Jak dbać o kolorowe kaktusy i jakie szczepione kaktusy wybrać?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/dom-i-balkon/rosliny-w-mieszkaniu/14556-kolorowe-szczepione-kaktusy-jak-powstaja-jak-o-nie-dbac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komentarz dodany przez Michalina:
Bardzo podobają mi się te kolorowe kaktusiki. Kupuję je często w supermarketach. Niestety one chyba nie żyją zbyt długo (lub ja nie mam wyjątkowo talentu i je szybko uśmiercam). Mam 2-3 sezony wytrzymują i padają. Często ta kolorowa główna blaknie, a później zasycha lub gnije. Pielęgnuję je tak samo jak inne kaktusy. Nie wiem, co robię źle. Być może niczego nie robię niewłaściwie, ale te szczepione kaktusy to jednorazówki. Czy ktoś ma lub widział wieloletnie okazy? Zawsze na zdjęciach widać małe kolorowe kaktusiki. Nie widziałam nigdy starszych okazów. To dziwne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...