Skocz do zawartości

Dosiewki – szybki sposób na zagęszczanie trawnika


Rekomendowane odpowiedzi

Nie przejmuj się niejednolitym trawnikiem, bo szybko i łatwo da się go naprawić. Uzupełnianie ubytków i zagęszczanie murawy możesz przeprowadzić praktycznie przez cały sezon, ale najlepszy czas przypada na kwiecień i maj. Ziemia jest wtedy wilgotna i odpowiednio ogrzana, ale jest jeszcze daleko do letnich upałów, które nie służą kiełkującym trawom. Nasiona już kilka dni po wysiewie wykiełkują i szybko uzyskasz efekt gęstej i mocnej murawy. Jeśli Twój trawnik ma puste place usuń martwą trawę, wymień część podłoża i wysiej specjalną, regeneracyjną mieszankę nasion. A jeśli murawa jest słaba i rzadka dosiej nasiona traw na całej powierzchni. Stosując się do poniższych porad szybko zagęścisz i wzmocnisz trawnik przed latem.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/trawniki/11584-dosiewki-szybki-sposob-na-zageszczanie-trawnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie hitem nr 1 jest ta trawa samozgeszczajaca substrala. redakcja pisała o niej na wiosnę. skusiłem się nie nią i nie załuje. troche trzeba było poczekać, co nie każdy lubi i rozumie ale kupowałem z myślą o tym efekcie na długi czas. mialem juz doscy corocznych dosiewek i pitolenia sie z tanimi trawami. najpierw ruszyła powoli, troche nierównomiernie ale pogoda w kwietniu i maju była kiepska (zimne noce, zimna gleba). no ale potem jak ruszyła to rzeczywiście jest MEGA. lepiej niż w opisie u Rafała https://poradnikogrodniczy.pl/trawa-samo-zageszczajaca-substral.php I jeszcze istotna rzecz. chodzi o skład, nie jestem jakimś wielkim ekspertem ale w żadnej innej trawie nie ma np. zycicy rozłogowej (rpr). Za to mozna tam trafic takie "cuda" jak kostrzewa trzcinowa czy tymotka łakowa. Dramat ! to są trawy pastewne. takie chwasty dostajemy jak się chce tanio.Należy pamiętać, że trawę się hoduje a nie produkuje. niestety nie ma w polsce dobry hodowców, bo to po prostu kwestia wielu lat i duzych pieniedzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...