Skocz do zawartości

Dokarmianie ptaków zimą


Rekomendowane odpowiedzi

Wielu właścicieli ogrodów zastanawia się, czy trzeba dokarmiać ptaki w zimie? W poniższym tekście odpowiadamy na to pytanie oraz wiele innych: kiedy rozpocząć dokarmianie, czym karmić ptaki, czego unikać.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/zwierzeta-w-ogrodzie/1064-dokarmianie-ptakow-zima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość Wiesława
Niektórzy są za a niektórzy przeciw dokarmianiu. Tutaj także o tym piszą https://ogrodolandia.pl/jak-dokarmiac-ptaki-zima :) Bardzo trafna uwaga - pieczywem nie wolno dokarmiać, a ludzie często to robią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość Bukowy Sad
Duża dawka wiedzy na temat dokarmiania. Wielu ludzi robi to źle i nie ma nawet o tym pojęcia. Przy okazji zapraszam do siebie: http://www.bukowysad.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maria Siedlok i Anna Siedlok
Chciałyśmy założyć karmnik ale nie wiedziałyśmy jakie jedzenie im dać teraz już wiemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Piszecie żeby dawać ptakom suszone owoce i kasze, po czym potem żeby nie dawać kaszy i suszonych owoców względu na pęcznienie w przewodzie pokarmowym. Rada jak coś piszecie to zasięgnijcie rady eksperta, sprawdźcie tekst przed publikacją, a najlepiej nie piszcie artykułów, bo mijacie się z prawdą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajcie się, tylko czytajcie ze zrozumieniem. Napisali: "Nie wolno dawać ptakom nie ugotowanego pęczaku oraz innych pęczniejących w przewodzie pokarmowym ziaren!". Rozumiem z tego, że kasze trzeba wcześniej ugotować, aby ptaki nie jadły suchego pęczaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie  jagna
Tak to prawda ze ktoś napisał artykuł bez żadnej praktyki. Chyba nigdy nie dokarmiał ptaków. Pewnie korzystał z innych stron i wyszło jak wyszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie  jagna
Może ktoś zechce się po trudzić np. słoninkę pokroić w drobne kawałeczki wielkości dużego słonecznika. Czasem są większe. Sikorki uwielbiają taki przysmak. Porywają kawałeczki żeby zjeść spokojnie gdzieś na drzewie. Kosy również uwielbiają ten smakołyk. Z kosami jest problem bo tylko z ziemi. Tu często koty, zmora dla kosów. Krojąc słoninkę należy przesypywać tartą dobrą bułką zeby nie zrobiła się klucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 months later...
Ja kupuję co roku specjalne mieszanki nasion dla ptaków i nimi karmię. To najprostsze rozwiązanie, a jeśli kupuje się duże opakowania, to nie wychodzi tak drogo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Popularne aktualnie

  • Odpowiedzi

    • Maliny: Maliny można rozmnażać na wiele sposobów, ale najprostszym i najpopularniejszym jest rozmnażanie przez sadzonki pędowe. Aby to zrobić, należy wybrać zdrowe i silne pędy z ostatniego sezonu wegetacyjnego, które nie są chorobowo zmienione. Następnie należy odciąć dolną część pędu i posadzić go w glebie, najlepiej na jesieni, około 10 cm w ziemi. Wiosną powinny pojawić się nowe pędy, co oznacza, że sadzonki zakorzeniły się. Porzeczki: Porzeczki można rozmnażać przez sadzonki lub przez sadzonki pędowe. Aby rozmnażać przez sadzonki, należy wybrać zdrowe i silne pędy z ostatniego sezonu wegetacyjnego i odciąć je od krzewu wczesną wiosną, przed rozwojem liści. Następnie należy umieścić je w ziemi na głębokości około 10 cm i podlać. W ciągu kilku tygodni powinny pojawić się nowe pędy, co oznacza, że sadzonki zakorzeniły się. Najlepiej moim zdaniem po prostu kupić sadzonki porzeczki https://www.podkarpackiesady.pl/23-porzeczki Dostaniesz je tutaj. 
    • Jak chcesz żyć zdrowo, komfortowo i względnie tanio, to rekuperacja jest praktycznie koniecznością. Klimatyzacja to oddzielna sprawa. Tutaj ogólnie warto bo to nieduże pieniądze a po co się smażyć w lecie. Oczywiśćie duże znaczenie ma też kto Ci zamontuje klimatyzację 🙂 Dobrze jest zdecydować się na firmę z doświadczeniem. Od siebie polecam montaż klimatyzacji Lublin w tej firmie.  Znajdziesz tutaj kontakt do doświadczonej ekipy, która powinna podpowiedzieć co jest najlepszym rozwiązaniem. 
    • Pierwsze zapoznaję się z takim pojęciem 🙂
    • Postęp technologiczny dał nam wiele ciekawych możliwości. Warto też zastanowić się nad bezpieczeństwem ponieważ w dzisiejszych czasach może nas spotkać wszystko. W zasadzie to montaż monitoringu możemy przecież zrobić we własnym zakresie. Potrzebna jest do tego głównie wiedza z zakresu tego jak działa prosta elektronika. Wszystkie potrzebne akcesoria do monitoringu - https://e-media.com.pl/Akcesoria-do-monitoringu-c412 znajdziemy w internecie, w bardzo atrakcyjnych cenach. Parametry kamer na jakie trzeba zwrócić uwagę to jakość nagrywania oraz wymagane miejsce na dysku twardym. W ten sposób będziemy mogli łatwo obliczyć ile dysków twardych trzeba będzie nabyć. Lepiej jest dopłacić do modeli jakie są przystosowane do pracy 24/7. Otrzymamy też zazwyczaj na nie dłuższą gwarancję.
    • Gość Frania
      Czy można przycinać drzewka
    • Sumak octowiec (Rhus typina) znany też jako sumak odurzający. należy do rodziny nanerczowatych (Anacardiaceae). Pochodzi z Ameryki Północnej, z terenów klimatu umiarkowanego skąd szybko rozpowszechnił się jako popularna roślina ogrodowa. Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/katalog-roslin/drzewa/9397-sumak-octowiec
    • Gość Ewa
      Jeżeli gardenia to kamelia to trzeba zweryfikować opinie.Jeden rok zimowała na strychu .Tą zimę przetrwała bez problemu z lekkim okryciem w ziemi.Czeka czy zakwitnie.
    • Biel od zawsze symbolizowała czystość, szczere zamiary i tak jest postrzegana do tej pory. Natomiast rośliny kwitnące na biało nadają ogrodowi świeżości i lekkości. Lista takich gatunków jest długa, wybraliśmy zatem jedne z najciekawszych propozycji na dekorację balkonu. Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/dom-i-balkon/rosliny-na-balkon/4286-rosliny-balkonowe-o-bialych-kwiatach
    • To rzeczywiście bardzo wyspecjalizowane firmy muszą produkować.
    • Fakt, budowa domu to jedna z ważniejszych inwestycji z jaką się zmierzymy. Na forach można przeczytać różne opinie na ten temat jednak większość ludzi jest zgodna co do jednej zasady - nie ma sensu szukać oszczędności. Szczególnie gdy planujemy w tym miejscu spędzić resztę swojego życia lub bardzo długi okres. Na rynku przecież jest dość duża konkurencja jeżeli chodzi o wysokiej jakości materiały budowlane więc jest w czym wybierać. Poza tym musimy skupić się na takiej kwestii jak elewacja. To można powiedzieć wizytówka naszego domu. Jeżeli chodzi o najtrwalsze materiały to zdecydowanie wygrywa drewniana elewacja - https://customzole.pl/ Wszystko za sprawą techniki opalania samych desek, podczas wysokiej temperatury zyskują bardzo wysokie parametry ochrony przed warunkami zewnętrznymi. Wystarczy tylko zobaczyć przykładowe realizacje by zakochać się w tym wykończeniu.
  • Kto jest online? (Zobacz pełną listę)

    Brak zarejestrowanych użytkowników online

×
×
  • Dodaj nową pozycję...