Skocz do zawartości
Mróz Woda Borówka Truskawka Pomarańcza Morela Jabłko Ciemny zielony Ziemia Węgiel
Pomocnik ogrodnika

Czy warto kupować rośliny przez Internet?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiosna to znakomity czas na wysiew nasion, sadzenie roślin i nawożenie ogrodu, dlatego już od pierwszych dni nowego roku zaczynamy rozglądać się za nasionami i nawozami. Zwykle kupujemy je w stacjonarnych sklepach ogrodniczych, jednak coraz większą popularnością cieszą się też zakupy internetowe.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/zakladanie-ogrodu/6649-czy-warto-kupowac-rosliny-przez-internet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krisar
Kupowanie drzewek i krzaków owocowych przez działkowicza czy właściciela ogrodu przydomowego nie ma sensu.Producenci są nastawieni na hurtowego odbiorce i resztówki lub zarażone rośliny wysyłają przez internet. Kupuje przez 10 lat i jakość jest coraz gorsza, lepiej dołożyć 10 czy 20 zł i kupić u ogrodnika i obejrzeć przed kupnem! Pierwsze 5 lat było całkiem dobrze, przez ostanie 5 lat na 10 krzaków borówek 2 nie przyjęły się, 2 były chore do wyrzucenia. 4 jabłonie - 2 inna odmiana zorientowałem się dopiero po 2 latach, jedna zarażona zarazą ogniową likwidacja! O roślinach ozdobnych nie wypowiadam się bo nie kupowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krystyna
W ubiegłym roku kupowałam wiele roślinek przez internet,następnego razu już nie będzie !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość panel
Przez internet kupiłam już kilka roślin, drzewka, krzewy owocowe i ozdobne. Jestem bardzo zadowolona. Roślinki przyjechały w dobrym stanie, starannie zapakowane. Starałam się wybrać jak najlepszego sprzedawcę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adrian
Tegoroczna pandemia doskonale nam pokazała, że ogrodnicze sklepy internetowe mają się dobrze, a może nawet bardzo dobrze! Zobaczycie, że e-commerce związany z roślinami z roku na rok będzie rósł! Sklepy rosną, jak grzyby po deszczu, warto więc mieć to na uwadze i wybierać sprawdzone firmy z dłuższą historią i pozytywnymi ocenami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcelina Zawadzka
Zgodzę się z przedmówcą. W tym roku po raz pierwszy kupiłam rośliny przez internet. Przyszły wielkie paczki, doskonale zabezpieczone rośliny (może aż za dobrze, bo po zamówieniu jednego drzewka mam pół śmietnika kartonów). Kupowałam w dwóch firmach: ZGarden oraz Larix. Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wanda Z.
Ja nie umiałabym kupić przez internet. Nie chodzi o to że nie umiem obsługiwać komputera, ale o to, że przez internet nie da się zobaczyć konkretnej rośliny. Nigdy nie wiadomo na co się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Katarzyna Jasinska
Witam! Jeśli szukasz dobrego i sprawdzonego ogrodniczego sklepu internetowego to zapraszam na Zgarden. Posiadają szeroki wybór roślin w atrakcyjnych cenach. W swojej ofercie posiadają rośliny ogrodowe, krzewy owocowe, ozdobne i wiele więcej. Od dłuższego czasu robię zakupy na ich stronie i nie żałuje ani złotówki. https://www.zgarden.pl/drzewa-ozdobne/klon/klon-jawor-leopoldii-170-cm.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ignacy Szulski
Polecam: https://cebule-kwiatowe.pl/ Od trzech lat kupuję tu cebule lilii. Bardzo dobrze opakowane, najwyższej jakości i zawsze się przyjmowały. Do każdego zakupu Firma dołącza gratis w postaci 5 cebulek innej rośliny. Poza tym zawsze odpowiedzą na telefon i udzielą fachowej porady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi