Skocz do zawartości
Mróz Woda Borówka Truskawka Pomarańcza Morela Jabłko Ciemny zielony Ziemia Węgiel
Pomocnik ogrodnika

Uprawa piwonii (peonii) w ogrodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Piwonie to pięknie kwitnące byliny ogrodowe. Ich uprawa nie jest trudna jednak warto poznać podstawowe informacje o ich wymaganiach i pielęgnacji. Przestrzegając kilku zasad Twoje piwonie będą kwitły długo i obficie i rosły na jednym miejscu nawet 15 lat.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/uprawa-roslin/3980-uprawa-piwonii-peonii-w-ogrodzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Siwek
Na rany, wreszcie wiem jak to robić. Przygotowałem fajny pasek ziemi i posadzę piwonie w doniczkach. Na cześć Mamy - to był jej ulubiony kwiat. " Piwonie kwitną , białe i różowe a w środku każdej jak w pachnącym dzbanie gromady żuczków prowadzą rozmowy - bo kwiat jest dany żuczkom na mieszkanie " (K.Wierzyński)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia
Dostałam karpy piwonia już są widoczne liście i co teraz? Czekać aż do września na sadzenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Krupeczka
Złodziej teraz w maju ściął mi kwiaty piwonii, które ledwo się zaczęły otwierać i ściął je przy samej ziemi, tak że nie ma więcej gałązek z liśćmi. Czy ta piwonia ma szansę na przetrwanie i za rok wypuści nowe łodygi z liśćmi i kwiatami? Ktoś kto zna się na piwoniach mi odpowie? Bardzo proszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Karolina
Jak i kiedy przycinać piwonie i czy wszystkie gatunki się przycina

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jakajak
Krupeczka, ja kilka lat wycinałam jedną piwonie do ziemi i ciągle odrastała, więc jeśli twoja ma dobre warunki to powinna przetrwać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę posadzić piwonię. Mam kawałek rabaty, który wiosną przygotuję. taki gdzieś 1,5x0,8 m. Chyba ze 2 tu wejdą. Czy muszę czekać do końca lata, aby posadzić piwonie. Moja koleżanka ma piękną piwonię i mogę od niej wziąć kawałek karpy. Czy mogę zrobić to wczesną wiosną? Czy jednak przygotować ziemię i posadzić w sierpniu/wrześniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość XeN
EwG Piwonie szybko startują na wiosnę. To jest niedobry okres do ich przesadzania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jed
Dostałem w prezencie piwonie kilka dni temu, są w doniczkach i już z nich wychodzą, czy mam czekać z wysadzeniem ich do gruntu do sierpnia?? Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Popularne aktualnie

• Odpowiedzi

• Gość lubuszanin
      kreozot jest pochodzenia naturalnego a wiadomo wszystko co naturalne jest bardzo szkodliwe i nasza szlachetna unia broni lud prcujący przed tymi naturalnymi truciznami :0 już biorą się za nikotynę, przyjdzie czas na alkohol w końcu na mięso. Ostatecznie zamontują każdemu miernik stężenia metanu. Będzie to wyglądało tak: Zadzwoni komórka: "Dzień dobry, odnotowaliśmy w Pana otoczeniu nawracające wysokie stężenie szkodliwego dla atmosfery metanu, czy nie spożywał Pan może zakazanych produktów spożywczych jak mleko (od krów które masowo produkują metan gł. czynnik ocieplenia klimatu), alkohol lub mięso" I wtedy może do Ciebie dotrze że już dawno jesteś biorobotem. *)
    • Gość Zawiedziona
      Fatalny przepis! Gotowanie (nawet na małym ogniu i pod przykryciem) sprawia, że olejki eteryczne odpowiadające za "piżmowy" zapach lawendy ulatują razem z parą, a w syropie pozostaje jedynie gorzkawy, ziołowy smak przypominający smak szałwii. Za to powietrze w kuchni staje się nie do zniesienia, od nadmiaru olejków szczypie w oczy i powoduje ból głowy. Za drugim razem spróbowałam jedynie zalać lawendę zagotowanym i ciepłym (ale nie wrzącym) syropem i zostawić na noc, a potem przecedzić tak, jak widziałam w przepisie na syrop z czarnego bzu. Oczywiście wtedy używamy mniej syropu na szklankę kwiatów, by aromat był intensywny. Było dużo lepiej.
    • Do robienia przetworów wykorzystuje się głównie owoce i warzywa, ale można połakomić się na jeszcze jeden surowiec – kwiat! Przykładem jest pyszny syrop lawendowy. Przyrządzenie go okazuje się być proste i mało czasochłonne, a jeszcze przyjemniejsze, gdyż wykorzystujemy do jego produkcji rośliny z naszego ogrodu. Satysfakcja i pewność, że domowe przetwory są czyste i zdrowe jest niezastąpiona. Poznaj nasz przepis na syrop lawendowy. Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/dom-i-balkon/kuchnia-z-ogrodka/11841-syrop-lawendowy
    • Gość Piotr
      Rzadko kiedy komentuje, ale naprawdę mnie natchnęliście ;) Zaczynam szukać nasion!
    • Japoński chrzan wasabi to znana i lubiana bardzo pikantna przyprawa. Choć jest najczęściej kojarzona z sushi, to można ją wykorzystywać się ją do wielu innych smacznych dań. Wyrazisty smak wasabi jest wyjątkowy, co sprawia, że jest znany nie tylko miłośnikom kuchni azjatyckiej. Jeśli mamy ogród, warto spróbować jego samodzielnej uprawy, gdyż wasabi, które najczęściej znajdujemy w polskich sklepach, zawiera stosunkowo niewiele czystego, zmielonego korzenia, a sporo innych dodatków. Nie zwlekaj i zaplanuj własną przygodę z japońskim, zielonym chrzanem! Pełna treść artykułu pod adresem: https://zielonyogrodek.pl/ogrod/warzywnik-i-sad/10086-uprawa-japonskiego-chrzanu-w-ogrodzie-zrob-wlasne-wasabi