Skocz do zawartości

Uprawa piwonii (peonii) w ogrodzie


Rekomendowane odpowiedzi

Piwonie to pięknie kwitnące byliny ogrodowe. Ich uprawa nie jest trudna jednak warto poznać podstawowe informacje o ich wymaganiach i pielęgnacji. Przestrzegając kilku zasad Twoje piwonie będą kwitły długo i obficie i rosły na jednym miejscu nawet 15 lat.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/uprawa-roslin/3980-uprawa-piwonii-peonii-w-ogrodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rany, wreszcie wiem jak to robić. Przygotowałem fajny pasek ziemi i posadzę piwonie w doniczkach. Na cześć Mamy - to był jej ulubiony kwiat. " Piwonie kwitną , białe i różowe a w środku każdej jak w pachnącym dzbanie gromady żuczków prowadzą rozmowy - bo kwiat jest dany żuczkom na mieszkanie " (K.Wierzyński)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Gość Krupeczka
Złodziej teraz w maju ściął mi kwiaty piwonii, które ledwo się zaczęły otwierać i ściął je przy samej ziemi, tak że nie ma więcej gałązek z liśćmi. Czy ta piwonia ma szansę na przetrwanie i za rok wypuści nowe łodygi z liśćmi i kwiatami? Ktoś kto zna się na piwoniach mi odpowie? Bardzo proszę o informację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Chcę posadzić piwonię. Mam kawałek rabaty, który wiosną przygotuję. taki gdzieś 1,5x0,8 m. Chyba ze 2 tu wejdą. Czy muszę czekać do końca lata, aby posadzić piwonie. Moja koleżanka ma piękną piwonię i mogę od niej wziąć kawałek karpy. Czy mogę zrobić to wczesną wiosną? Czy jednak przygotować ziemię i posadzić w sierpniu/wrześniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...