Skocz do zawartości

Jak zwalczać opuchlaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Opuchlaki na pierwszy rzut oka nie wyglądają groźnie, przypominają niewielkie żuki. Są jednak groźnymi szkodnikami roślin ogrodowych. Osobniki dorosłe wygryzają dziury w liściach, ale najgroźniejsze są ich larwy, które zjadają korzenie!


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/ochrona-roslin/6320-jak-zwalczac-opuchlaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Gość Zakrzewska.elizabeth@gmail.com
Uważam ze taki mam problem z dzikim winem na balkonie. Jest posadżonę w duzej skrzyni. Wiosną Skrócilam znacznie i bardzo albo rosło to zasililam nawonem .W lipcu bardzo odbiło i rośnie pięknie ale coś podgryza liście i robi dziurki.zupełnie jak na obrazdjęciu p.w.Mogłabym przesłać zdjęcie Proszę o radę. Pozdrawiam Elżbieta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ja zwalczam larwy opuchlaka środkiem stosowanym na larwę kukurydzy. Środek nazywa się DURSBAN, 100ml rozcieńczam w 15l konewce i tym mlecznym roztworem podlewam w marcu i sierpniu cały trawnik, łącznie z kwiatkami. Po jednym sezonie zauważyłam niebagatelną różnice. Mam ich zdecydowanie mniej. Wiadomo, larwa ma 4letni cykl rozmnażania i wyłania się mnogo na żer tylko w tych dwóch miesiącach. Później schodzi głęboko w ziemię, więc opryski już nam nic nie dadzą. Trzeba pilnować terminów. Środek nie ma wpływu na rośliny, nie zaobserwowałam też szkody w środowisku owadów latających, typu pszczoła, biedronki czy motyle. No i muchy niestety. Nie robię kryptoreklamy, polecam bo sprawdziłam. Wskazówka od starego rolnika. Widać bardzo cenna. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Opuchlaki mogą stanowić naprawdę spory problem. Zwłaszcza, kiedy ogrodnik nie wie, z jakim szkodnikiem się zmaga. Doświadczy ogrodnik wie, co zastosować. Niedoświadczony szuka rady na takich portalach :) Ja jestem po środku i trafiłem tu przypadkiem. Fajna stronka. Super newslettery!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...