Skocz do zawartości
Mróz Woda Borówka Truskawka Pomarańcza Morela Jabłko Ciemny zielony Ziemia Węgiel
Pomocnik ogrodnika

Oprysk na ćmę bukszpanową – co stosować?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czytelnika: Pomocy! Moje bukszpany zostały zdziesiątkowane przez żarłoczne larwy ćmy bukszpanowej. Długo nie chciałem stosować żadnych środków chemicznych, ale naturalne opryski z gnojówek nie pomagają! Co zastosować, aby było skuteczne? Jakie polecacie preparaty? Czy skuteczne są tylko chemiczne insektycydy?

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/ochrona-roslin/527-oprysk-na-cme-bukszpanowa-co-i-jak-stosowac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka
Ja zwalczylam- substral owadobojczy na cme , super działa a myślałam że już nic z mojego bukszpana nie będzie😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marzena
Substral dziala na chwile one wracaja po tym środku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ula
Oprysk pomaga ale po 2, 3 tygodniach wracają i powoli wszystko zmierza do smutnego finału czyli pożegnania bukszpanu i zasadzenia czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marzena
My w tym roku zastosowaliśmy Lepinox plus. Rewelacja!!! Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KK
U mnie poskutkowała metoda mechaniczna ale inna niż łapanie szkodnika. Posypałem krzaki bukszpanu (dokładnie liści i gałązki) mielonym bazaltem (mieloną lawą). Dostępna w necie i większych sklepach ogrodniczych. Zabieg należy powtórzyć po każdym mocniejszym deszczu. Ponoć gąsienice jedząc liście niszczą swoje "szczęki" na twardym pyle bazaltowym. Dodatkowo lawa zawiera mikroelementy i służy jako nawóz. Pewnie pomoże też posypywanie drobnym pyłem każdej twardej substancji (szkło, piasek). Chemia u mnie nie pomogła - bukszpan ledwo zipał aż posypałem i odżył. Próbujcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość KK
Ponoć gąsienice niszczą sobie szczęki na pyle bazaltowym i zdychają. Posypujcie bazaltem/lawą!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi