Skocz do zawartości

Pies w ogrodzie. Owczarek środkowoazjatycki (Ałabaj)


Rekomendowane odpowiedzi

Uważny, surowy i niezbyt przyjacielski, zimny wyraz oczu. Nieruchoma postawa, napięte mięśnie, gotowość do natychmiastowej reakcji. A jednocześnie ten spokój wynikający z przeświadczenia, że nic niespodziewanego nie może się wydarzyć, bo przecież wszystko zostało przewidziane i jedynie jakiś szaleniec mógłby próbować.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/zwierzeta-w-ogrodzie/3581-pies-w-ogrodzie-owczarek-srodkowoazjatycki-alabaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Mam piekna azjatke ze schroniska ,to jest typ psa,ktory w zamian za milosc odwdziecza sie tym samym ,jest przekochany,pozytywny na swiat ,jest przyjacielski na spacerach do innych ludzi takze pieskow,kocha pieszczoty i przytulania ,dla mnie jest to cudowny pies :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Mam 3 letniego owczarka środkowoazjatyckiego.Wcześniej miałem inne psy, dobrze je wspominam, ale ten jeśli chodzi o ochronę posesji, to strózuje lepiej niż kordon policji. Krotko pisząc nie ma mowy, żeby ktoś wszedł na posesję, już nie wyjdzie.Zjada tylko od właściciela, niesamowity instynkt, obcy może mu dawać szynkę, ale on na niej wyczuje zapach obcego i nie zje.Długo szukałem i praed,iwy azjata kg rst w hodowli " Kusy Ród", tyam są psy czystej rasy, te ze 100% instynket stróżowania, ma najwyższy poziom ochrony posedjo i członków rodziny. Wyszedłem z nim na spacer, podbiegł do mnie wiekki rotwailet, od razu mój owczarek wyskoczył przede mnie i momentalnie zareagował w stronę rotwailera i zobaczyłem siłę i zwinność mojego azjaty, mam oryginał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Ja z kolei wyżła weimarskiego. Kochane i mądre psisko ale i kłopotu z nim jest trochę bo jak większość psów myśliwskich gania za wszystkim co się da i kopie dziury w ogrodzie. Są jakieś sposoby na to, żeby chociaż tej drugiej "pasji" go oduczyć? Na blogu https://johndog.pl/blog/rasy/wyzel-weimarski/ czytałem, że warto zapewnić zwierzakowi tej rasy maksimum aktywności, np. wspólnie biegać, długo spacerując, ćwicząc.  To realnie zadziała? Choć pies niszczy czasem grządki nie będę go przecież trzymał w jakimś ciasnym wybiegu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...