Skocz do zawartości
Mróz Woda Borówka Truskawka Pomarańcza Morela Jabłko Ciemny zielony Ziemia Węgiel
Pomocnik ogrodnika

Stosowanie miedzianu. Jak? Kiedy? Na co?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czytelnika: Podobno środek miedzian poleca się do stosowania w ogrodach, bo zapobiega wielu chorobom. Stosowałem go tylko do opryskiwania brzoskwiń. Proszę o kilka wskazówek, na jakie uprawy mogę go jeszcze zastosować.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/ochrona-roslin/7304-stosowanie-miedzianu-jak-kiedy-na-co

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Iwona
A co z różami ?? można nim zrobić oprysk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W etykiecie preparatu nie ma wzmianki o stosowaniu go na różach. Miedzian nie ma rejestracji na tę uprawę, więc zgodnie z prawem nie mogę go Pani zalecać!
Jednak środek ten był i jest często stosowany do zapobiegania i zwalczania wielu chorób róż - mączniaka prawdziwego i rzekomego oraz czarnej plamistości.
Więcej o chorobach róż: https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/ochrona-roslin/5879-choroby-roz-rozpoznawanie-i-zwalczanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agata
Proszę o poradę - czy można stosować miedzian na ozdobne rośliny doniczkowe domowe??_ w celu zwalczania grzyba. Jeśli tak, w jakich proporcjach???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adam
Czy oprysk miedzianem robić po czy przed cięciem drzew owocowych ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi