Skocz do zawartości

Gnojówka z pokrzywy. Jak przygotować i stosować?


Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedz się, jak przygotować gnojówkę i wywar z pokrzywy. To naturalne środki ochrony roślin i nawozy dolistne, które możesz stosować w swoim ogrodzie bez obaw, że zaszkodzisz naturalnemu środowisku.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/pielegnacja/nawozenie/4278-gnojowka-z-pokrzywy-jak-przygotowac-i-stosowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Gość Beata
Witam. A jak jest z opryskiem z pokrzyw? Jestem początkującym ogrodnikiem/sadownikiem i oczywiście zaczęło się od mszyc i przedziorka. Zrobiłam wywar z pokrzyw ale nie wiem jak często pryskać żeby nie zaszkodzić. Z góry dziękuję za pomoc Beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek
Witam. Jak długo taka gnojówka zachowuje swoje właściwości? Czy trzeba ją przechowywać w specjalnych warunkach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość posen
Tak do podlewania wrażliwych roślin 1 litr gonojówki na 10 litrów wody, do oprysków 1 litr na 20 litrów wody. Ale należy uważać z częstliwościa podlewania bo gnojówka może "wypalić" roslinę. Można przykryć byle czym, nie ma to wielkiego znaczenia, gnojówka z pokrzywy i tak się uda, może byc np. uchylona pokrywka itp., bez przykrycia tez się uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Roman
do Redakcji. Artykuł niby fajny, ale chyba pisany metodą kopiuj wklej. Na końcu jest napisane o wyciągu z pokrzywy do podlewania i pod zdjęciem jest przepis krok po kroku. Tylko że przepis dotyczy chyba gnojówki z pokrzywy a nie wyciągu do oprysku. Np mieszaj codziennie i rozcieńczenie ( jak wyżej )dla gnojówki. Co jest prawdą ? Chciałbym stosować ale mam mętlik. Pozdrowienia dla Redakcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Witold
Przecież nie bez powodu nazywa się to "gnojówką". Okropnie śmierdzi! Przestrzegam każdego, kto chce to robić. Jak robi się ciepło, fetor jest nie do wytrzymania!!! Lepiej kupić gotowa gnojówkę w butelce, biohumus lub jakiś polepszacz glebowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 6 months later...
Gość Andrzej
"Nie można go zamykać gdyż fermentacja pokrzywy powinna zachodzić przy udziale tlenu." Fermentacja przy udziale tlenu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 11 months later...
  • 11 months later...
# Gość Tadeusz: Może gnojówka stać latami, bo to co miało się "zepsuć" = przefermentować to się przefermentowało. Ja jej używam do uprawy pomidorów i ostrych papryczek w domu. Rosną jak podjarane. Nie polecam do przechowywania 5l kanisterków po np. płynie do spryskiwaczy. Ten smród przenika ten plastik i w piwnicy śmierdzi g... (nie mówić sąsiadom!). Lepsze są butle PET - smród nie przenika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...