Skocz do zawartości

Krok po kroku. Uprawa mango z pestki

Rekomendowane odpowiedzi

Nasiona mango kiełkują prawie zawsze – pod warunkiem, że pestki zasadzimy zaraz po wyjęciu ich z owocu. Należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż mango zacznie kiełkować dopiero po około 3 tygodniach. Dowiedz się, jak w 10 krokach wyhodować własne drzewko mango z pestki.

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://zielonyogrodek.pl/dom-i-balkon/rosliny-w-mieszkaniu/957-krok-po-kroku-uprawa-mango-z-pestki

Gość ekhem123
To w końcu mam użyć mieszanina piasku z torfem 2:1 czy mieszanina ziemi ogrodniczej, torfu i perlitu (2:1:1)?

• 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 8 months later...
Gość zielonyogrodek.pl
Jak wy posadziliście swoje mango. Czekam na Wasze odpowiedzi:)

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Gość Sara
Ja po zjedzeniu mango pestke oczyściłam na tyle ile mogłam i zostawiłam do wyschnięcia. Następnego dnia delikatnie otworzyłam skorupkę i wyjęłam migdał - delikatnie nic nie uszkadzając zdjęłam z niego brązową "skórkę" by nie zgniło mi nic. Tak przygotowaną pestkę zwinełam trochę mokrym ręcznikiem papierowym a następnie umieściłam to w woreczku foliowym który "wypełniłam" powietrzem i porządnie zawiązałam. Co 4-5 dni a czasem więcej jak zapomniałam wymieniałam ręcznik i worek na świeże - gdy zaczęło szybciej kiełkować i korzenie (a później łodyga) zaczeły się przebijać przez ręcznik wymieniałam częściej.

• 2 weeks later...
Gość Filip
Pomocny artykuł dla cierpliwych sadowników możba nie przykrywać doniczki i w taki sposób ja otrzymałem roślinę o około 5 tygodniach. Jeszcze nie zaczęłem jej przybliżać do okna ale jutro zacznę.

• 2 weeks later...
Naczytałam się o pestkach - jak doprowadzić do wykiełkowania .. zabieram się do swojej pesteczki a tu ta da wykiełkowała już w owocu :) - wielka fasola . Już posadziłam - ciekawe jak sobie poradzi .

• 5 months later...
Gość Katanna
Próbowałam kiełkowania pestki mango według identycznego sposobu. Ładnie wyrosło, ale niestety sama roślina nie przetrwała już zimy.